onkologia może spółce co to znaczy

Co to jest Onkologia może działać w spółce. Co znaczy: Rzeszowie Onkologia może działać w firmie.

Czy przydatne?

Onkologia może działać w spółce definicja

Co znaczy:

Krzysztof Prokop, z-ca dyr., szpital im. Chopina w RzeszowieOnkologia może działać w firmie

Zdaniem Krzysztofa Prokopa, z-cy dyr. do spraw administracyjno-ekonomicznych Szpitala Wojewódzkiego im. Chopina w Rzeszowie działalność medyczna w dziedzinie onkologii nie jest przeszkodą do przekształcenia szpitala w spółkę kapitałową. Na razie placówka pozostaje jednak SP ZOZ.
- Myślę, iż formuła firmy jest sensowna z wielu powodów, w tym ze względu modelu i stylu kierowania, większej odpowiedzialności zarządu za spółkę niż za SP ZOZ, możliwości uregulowania na nowo stosunków z pracownikami – mówi Krzysztof Prokop, z-ca dyr. ds administracyjno-ekonomicznych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Chopina w Rzeszowie. – Zawsze jednak decyzja o przekształceniu jest podejmowana poprzez organ założycielski. Obowiązkowe przekształcenie w przypadku braku pokrycia utraty szpitala poprzez właściciela może nastąpić po bilansie za 2012 rok.


Szpital notuje stratę w 2011 roku, jednak raczej za sprawą świadczeń ponadlimitowych. Ok. połowy z nich stanowią świadczenia onkologiczne. Rozmowy z Funduszem są prowadzone. Zdaniem dyrektora Krzysztofa Prokopa, jeżeli szpital funkcjonowałby w formule firmy, a Fundusz nie płacił za nadwykonania jedyną drogą jest ograniczenie liczby przyjmowanych pacjentów i zarządzanie ich do innych ośrodków, by dostosować możliwości udzielania świadczeń do wielkości finansowania.


Kontrakt Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Chopina w Rzeszowie z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2011 rok wynosi łącznie ok. 110 mln zł. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Chopina w Rzeszowie prowadzi siedemnaście oddziałów, w tym chirurgii ogólnej i onkologicznej, ginekologii onkologicznej, hematologii, nefrologii i dializoterapii, otolaryngologii, radioterapii, urologii. Przy placówce funkcjonuje siedem poradni specjalistycznych, w tym chirurgii szczękowo-twarzowej, hematologii, leczenia jaskry i schorzeń naczyniowych siatkówki.R E K L A M A


VIII FORUM POLSKICH SZPITALI MEDMARKET 2011


24 listopada 2011, Hotel Hilton, Warszawa


W dyskusji o warunkach powodzenia procesu przekształcania SP ZOZ-ów w firmy prawa handlowego wezmą udział między innymidyrektorzy publicznych szpitali i przedstawiciele organów założycielskich


strona konferencji
program
prelegenci i paneliści
zamówienie karty wstępu

Swój udział zgłosiło już powyżej 100 osób reprezentujących segment publicznej służby zdrowia


Dla przedstawicieli dyrekcji szpitali publicznych i niepublicznych szpitali samorządowych udział w konferencji jest bezpłatny.


Zapraszamy do udziału!


Czym jest Onkologia może działać w znaczenie w Leczenie O .