opatów dzierżawa szpitala co to znaczy

Co to jest Opatów: dzierżawa szpitala z wyposażeniem. Co znaczy: szpitala z wyposażeniem Starostwo.

Czy przydatne?

Opatów: dzierżawa szpitala z wyposażeniem definicja

Co znaczy:

59 mln zł za budynki szpitalne na 30 latOpatów: dzierżawa szpitala z wyposażeniem

Starostwo powiatowe w Opatowie zamierza wydzierżawić na 30 lat budynki szpitala wspólnie z wyposażeniem. Na oferty oczekuje do 6 czerwca 2011 roku. Cena wywoławcza za dzierżawę budynków została ustalowna na poziomie 164 tys. zł netto miesięcznie.


Równocześnie pow. zamierza wydzierżawić na 5 lat sprzęt i wyposażenie szpitala. Cena wywoławcza za dzierżawę ruchomości została ustalona na 30 tys. zł miesięcznie. Szpital działa w starym budynku i częściowo w nowo zbudowanym, gdzie wykończone jest tylko jedno piętro i parter. Pozostałe trzy piętra wymagają wykończenia i wyposażenia.

- Nie mamy ustalonych kwot inwestycji – mówi Grzegorz Kaleta, dyrektor szpitala. – Jednak nasze szacunki mówią, iż potrzeba byłoby ok. 30 mln zł. Może oferent rozważyłby uruchomienie w placówce nowych działalności takich jak kardiologia, czy neurochirurgia.

Szpital powiatowy w Opatowie prowadzi sześć oddziałów. To są oddział wewnętrzny, anestezjologii i intensywnej terapii, ginekologiczno-położniczy, chirurgiczny, noworodkowy i dziecięcy. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2011 rok wynosi 15 mln zł, w tym na leczenie szpitalne jest przewidziane – 12,75 mln zł. Umowy o największej wartości obejmują świadczenia z zakresu leczenia chorób wewnętrznych – 3,68 mln zł, chirurgii ogólnej – 3,18 mln zł, ginekologii i położnictwa – około 3 mln zł. Szpital jest zadłużony na kilka mln złotych.

- Długi jednak przejmie pow. – mówi Grzegorz Kaleta.

Przy szpitalu funkcjonuje dziewiętnaście poradni specjalistycznych, w tym m. in. Kardiologiczna i kardiologii dziecięcej, gruźlicy i chorób płuc, dermatologiczna, chirurgii onkologicznej.

Czym jest Opatów: dzierżawa szpitala z znaczenie w Leczenie O .