opole kardiochirurgię co to znaczy

Co to jest Opole: 5,7 mln zł na kardiochirurgię. Co znaczy: kardiochirurgię Wojewódzkie Centrum.

Czy przydatne?

Opole: 5,7 mln zł na kardiochirurgię definicja

Co znaczy:

Większe możliwości leczeniaOpole: 5,7 mln zł na kardiochirurgię

Wojewódzkie Centrum Medyczne w Opolu zwiększy o około 50 proc. liczbę realizowanych zabiegów kardiochirurgicznych przez wzgląd na powiększeniem o 7 miejsc oddziału intensywnej terapii kardiochirurgicznej i wybudowaniem nowej sali operacyjnej. Wydatek inwestycji to 5,7 mln zł.
aktualnie placówka przeprowadza około 500 zabiegów kardiochirurgicznych rocznie. Dotąd miała do dyspozycji 5 miejsc na oddziale pooperacyjnym. Teraz będzie ich 12. Prace budowlane powiązane z powiększeniem powierzchni kosztowały 3,25 mln zł, wyposażenie – 2,5 mln zł.

- Poprawi się zarówno standard pracy lekarzy, którzy nie będą musieli wykonywać zabiegów np. w nocy, znikną ograniczenia dotyczące przeprowadzania operacji, ponieważ będą miejsca, by pacjenci mogli dojść do siebie po zabiegu – mówi Marek Piskozub, dyrektor placówki – Czas oczekiwania na zabieg pozostanie krótki, więc pacjenci będą wybierali naszą placówkę do ich przeprowadzenia.

Pacjent poddający się operacji w WCM średnio przebywa w placówce poprzez 7 dni. Później jest kierowany na rehabilitację stacjonarną w ośrodku w Głuchołazach.

- Jedyną barierą są wypłaty z narodowego Funduszu Zdrowia- mówi Piskozub _ Kwestia za nadwykonania za 2009 roku w wysokości 13 mln zł jest w sądzie. W tym roku Fundusz nie zapłacił nam ok. 7 mln zł.

Wojewódzkie Centrum Medyczne w Opolu rocznie hospitalizuje około 26 tys. pacjentów. Posiada 599 łóżek na szesnastu oddziałach, w tym między innymi neurochirurgii, kardiochirurgii, kardiologii, chirurgii szczękowo-twarzowej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, urologii. Placówka posiada oddzielny oddział intensywnej terapii dla dzieci. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2010 rok wynosi 142,29 mln zł, w tym na leczenie szpitalne – 123 mln zł. Umowa na świadczenia z zakresu neurochirurgii wynosi około 14 mln zł, kardiochirurgii – 8 mln zł, na anestezjologię i intensywną terapię dla dzieci – 7,7 mln zł, na chirurgię dziecięcą – 3,9 mln zł. Przy szpitalu funkcjonują również przychodnie specjalistyczne, w tym między innymi okulistyki, kardiochirurgii, diabetologii, endokrynologii, chirurgii dziecięcej, stomatologii i chirurgii szczękowo-twarzowej.


Czym jest Opole: 5,7 mln zł na znaczenie w Leczenie O .