opole konkurs dyrektora co to znaczy

Co to jest Opole: Konkurs na dyrektora Centrum Onkologii. Co znaczy: dyrektora Centrum Onkologii.

Czy przydatne?

Opole: Konkurs na dyrektora Centrum Onkologii definicja

Co znaczy:

Ustawa o działalności leczniczejOpole: Konkurs na dyrektora Centrum Onkologii

Zarząd województwa opolskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora naczelnego SP ZOZ Centrum Onkologii im. prof. T. Koszarowskiego w Opolu. Aktualnie tę funkcję pełni Wojciech Redelbach.Ogłoszenie postępowania powiązane jest z tym, iż obecnemu dyrektorowi placówki kończy się kadencja.
Wojciech Redelbach ma podpisany kontrakt do końca sierpnia br. – Przez wzgląd na wejściem w życie ustawy o działalności leczniczej samorządy są zobowiązane rozpisywać konkursy na stanowiska kierownicze w placówkach medycznych. Ogłosiliśmy konkurs już teraz, by we wrześniu został wyłoniony nowy dyrektor. Dlatego zachowamy płynność w zarządzaniu placówką – wyjaśnia Violetta Ruszczewska, rzecznik prasowy woj. opolskiego.


Wojciech Redelbach jest dyrektorem naczelnym Opolskiego Centrum Onkologii już kilka lat. Jak informuje Violetta Ruszczewska, szpital jest w dobrej sytuacji finansowej i gdyby nie wymóg ustawowy, to Wojciech Redelbach miałby przedłużoną umowę na pełnienie tej funkcji. Aktualny dyrektor placówki weźmie udział w konkursie.


Kandydaci na to stanowisko muszą złożyć pisemne oferty zawierające pomiędzy innymi opracowaną koncepcję funkcjonowania zakładu. W konkursie mogą uczestniczyć osoby z wykształceniem wyższym z przynajmniej pięcioletnim stażem pracy na stanowisku kierowniczym lub mieć ukończone studia podyplomowe na kierunku "kierowanie w ochronie zdrowia" i przynajmniej trzyletni staż pracy. Oferty należy składać w urzędzie marszałkowksim. Rozpatrzenie zgłoszonych ofert nastąpi do 31 sierpnia 2011 r.

Czym jest Opole: Konkurs na dyrektora znaczenie w Leczenie O .