opole siemensa co to znaczy

Co to jest Opole: MRI Siemensa za 4,6 mln zł. Co znaczy: 4,6 mln zł Wojewódzkie Centrum Medyczne w.

Czy przydatne?

Opole: MRI Siemensa za 4,6 mln zł definicja

Co znaczy:

Nowy sprzęt do diagnostyki obrazowejOpole: MRI Siemensa za 4,6 mln zł

Wojewódzkie Centrum Medyczne w Opolu uruchomiło nową pracownię rezonansu magnetycznego. Aparat 1,5 T kosztował 4,6 mln zł, a dostarczyła go spółka Siemens. Prace budowlane w pracowni miały wartość 1,4 mln zł. Teraz placówka liczy na kontrakt z NFZ.
Inwestycja w 44 procentach była finansowana ze środków unijnych, w 46 procentach z funduszy samorządu województwa opolskiego, pozostałą część zapewniał szpital. Aparat jest zaopatrzony w respirator i sposobność znieczulania.

- To jest pierwszy aparat rezonansu w szpitalu publicznym w Opolu – mówi Marek Piskozub, dyrektor placówki. – Liczymy, iż od 2011 roku uzyskamy kontrakt na świadczenie ambulatoryjnych badań rezonansem.

Na razie placówka będzie wykorzystywała sprzęt przy realizowanych procedurach medycznych, na przykład neurochirurgicznych, ortopedycznych, kardiochirurgicznych. Wojewódzkie Centrum Medyczne w Opolu rocznie hospitalizuje około 26 tys. pacjentów. Prowadzi 599 łóżek na szesnastu oddziałach, w tym między innymi neurochirurgii, kardiochirurgii, kardiologii, chirurgii szczękowo-twarzowej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, urologii. Placówka posiada oddzielny oddział intensywnej terapii dla dzieci. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2010 rok wynosi 142,29 mln zł, w tym na leczenie szpitalne – 123 mln zł. Umowa na świadczenia z zakresu neurochirurgii wynosi około 14 mln zł, kardiochirurgii – 8 mln zł, na anestezjologię i intensywną terapię dla dzieci – 7,7 mln zł, na chirurgię dziecięcą – 3,9 mln zł. Przy szpitalu funkcjonują również przychodnie specjalistyczne, w tym między innymi okulistyki, kardiochirurgii, diabetologii, endokrynologii, chirurgii dziecięcej, stomatologii i chirurgii szczękowo-twarzowej.

Siemens Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością w Polsce stanowi grupę 20 spółek produkcyjnych, handlowych i usługowych, powiązanych kapitałowo z macierzystym koncernem Siemensa i reprezentujących różne jego branże. Na krajowym rynku istnieje od 1991 roku.


Czym jest Opole: MRI Siemensa za 4,6 znaczenie w Leczenie O .