opole samarytanin nowym co to znaczy

Co to jest Opole: Samarytanin z nowym centrum za 3 mln zł. Co znaczy: nowym centrum za 3 mln zł.

Czy przydatne?

Opole: Samarytanin z nowym centrum za 3 mln zł definicja

Co znaczy:

Inwestycja w nową placówkę medycznąOpole: Samarytanin z nowym centrum za 3 mln zł

NZOZ Samarytanin z Opola od września 2010 roku będzie przyjmował pacjentów w nowym budynku. Przystosuje go na potrzeby centrum wczesnej diagnostyki onkologicznej. Wydatek prac to 3 mln zł, w tym blisko 2 mln zł na same prace budowlane.
spółka otrzyma dofinansowanie do projektu w wysokości 810 tys. zł. Kapitał zostaną przeznaczone na spłatę części zaciągniętego kredytu. >>spółka zdecydowała się na kredyt 2,4 mln zł na prace budowlane i zakupy sprzętowe, które wyniosą około 1 mln zł. Na budynek, który już kupiła i rozbudowała dostała pierwsze dofinansowanie w wysokości 95 tys. zł. Aktualnie budynek, gdzie będą prowadzone poradnie ma 860 m kw. powierzchni. Jest przystosowany między innymi do przyjmowania osób niepełnosprawnych i umożliwia im przemieszczanie się na specjalnej platformie z parteru na piętro. Cntrum będzie również posiadać swoje laboratorium.

>>>spółka będzie kupować mammograf cyfrowy, stacjonarne USG, bronchoskop i aparat do kolonoskopii. Będzie stosować również chemioterapię dootrzewnową.

- Jesienią przystąpimy do konkursu NFZ na świadczenie usług, tak jak mamy umowy na prowadzenie hospicjum i medycynę paliatywną – mówi Cezary Juda, właściciel NZOZ. – Nasze centrum już aktualnie świadczy usługi z zakresu wczesnej diagnostyki onkologicznej, lecz nowy budynek umożliwi zgromadzenie świadczonych usług w jednym miejscu.

Centrum będzie zarówno diagnozować pacjentów, jak i leczyć. aktualnie zgłasza się doń około 40-50 osób tygodniowo, a może być więcej, gdyż około 30-40 procent pacjentów z opolskiego nie leczy się w publicznych placówkach. Część usług będzie również świadczona w domach pacjentów, gdyż centrum prowadzi hospicjum wyjazdowe. Pacjenci zmęczeni poprzez chorobę mogą szukać pomocy w poradni opieki paliatywnej.

NZOZ prowadzi aktualnie ośrodek przy ul. Ozimskiej. Nowy stworzenie przy ul. Pużaka. W Kup
>>>>spółka prowadzi stacjonarne hospicjum. NZOZ powstał w styczniu 2007 roku.


Czym jest Opole: Samarytanin z nowym znaczenie w Leczenie O .