opole szpital rozbuduje co to znaczy

Co to jest Opole: Szpital rozbuduje SOR. Co znaczy: Szpital wojewódzki w Opolu przebuduje i.

Czy przydatne?

Opole: Szpital rozbuduje SOR definicja

Co znaczy:

Nowy sprzęt diagnostycznyOpole: Szpital rozbuduje SOR

Szpital wojewódzki w Opolu przebuduje i rozbuduje szpitalny oddział ratunkowy i zamierza kupić aparat RTG na potrzeby oddziału. Placówka ma zamierzenie dobudować jedno piętro w budynku kluczowym szpitala. Aparat RTG ma być kupiony w lutym 2011 roku.
W ramach struktury placówki znajduje się 8 oddziałów szpitalnych, w tym oddział chorób zakaźnych, pulmonologii i hematologii, stacja dializ, izba przyjęć. Przy placówce funkcjonuje również 14 poradni specjalistycznych, w tym hematologiczna, chorób zakaźnych, chorób płuc, diabetologiczna, leczenia i badania bólu, chirurgii ogólnej i onkologicznej i 10 pracowni diagnostycznych (w tym: Zakład Medycyny Nuklearnej, Laboratorium Analityczne i Mikrobiologiczne, Dział Diagnostyki Obrazowej).

Obszarem działania Szpitala jest teren województwa opolskiego. Jednak badanie pacjentów z racji na miejsce zamieszkania wykazuje, iż pośród pacjentów hospitalizowanych w oddziałach szpitala wojewódzkiego, przewarzająca część stanowią mieszkańcy spoza terenu miasta Opola. Ma to związek z referencyjnym charakterem szpitala, który w okolicy Wojewódzkiego Centrum Medycznego pełni funkcję ośrodka referencyjnego dla całego województwa. Szpital miał powyżej 3 mln zł zysku za 2009 rok, który został przekazany na powiększenie funduszu własnego placówki. Jego kontrakt z NFZ na 2010 rok wynosi blisko 65 mln zł. W 2009 roku było to 66 mln zł.

Szpital Wojewódzki jest samodzielnym publicznym zakładem opieki zdrowotnej, dla którego organem założycielskim i sprawującym nadzór jest Woj. Opolskie. Samorząd województwa opolskiego prowadzi 15 jednostek służby zdrowia.


Czym jest Opole: Szpital rozbuduje SOR znaczenie w Leczenie O .