opolski ratownictwo medyczne co to znaczy

Co to jest Opolski NFZ: 24 mln zł na ratownictwo medyczne. Co znaczy: zł na ratownictwo medyczne.

Czy przydatne?

Opolski NFZ: 24 mln zł na ratownictwo medyczne definicja

Co znaczy:

Umowy podpisano z pięcioma podmiotamiOpolski NFZ: 24 mln zł na ratownictwo medyczne

Oddział opolskiego Narodowego Funduszu Zdrowia podpisał umowy na świadczenie usług z ratownictwa medycznego z pięcioma placówkami na kwotę 24 mln złotych. Kontrakty obowiązują do 30 czerwca 2014 roku. W razie jednego wybranego podmiotu wpłynęły odwołania od decyzji.
Umowy obowiązują od 1 lipca 2011 i zabezpieczają w sposób pełny tego typu usługi w woj. opolskim. Świadczeniodawcy zostali wyłonieni w drodze postępowania konkursowego. Muszą oni zapewnić gotowość i realizację zadań zespołów ratownictwa medycznego poprzez całą dobę.


W powiecie krapkowickim i strzeleckim usługi realizuje Szpital Powiatowy im. Prałata J. Glowatzkiego w Strzelcach Opolskich. Placówka podpisała umowę na kwotę 3,1 mln złotych. W powiecie opolskim i samym Opolu za usługi te odpowiada Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego, które zawarło kontrakt o wartości prawie 6,4 mln złotych. Za pow. głubczycki odpowiedzialny jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Głubczycach ( 1,7 mln złotych). Obok nyskim i prudnickim świadczenia realizuje Zespół Opieki Zdrowotnej w Nysie – jednostka wynegocjowała kontrakt wartości prawie 5,2 mln złotych.


W pozostałych powiatach województwa opolskiego (oleski, kluczborski, brzeski, namysłowski i kędzierzyńsko kozielski) usługi na ratownictwo medyczne świadczy Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Falck Medycyna Obszar Opolski. W razie wyboru tego świadczeniodawcy we wszystkich wymienionych rejonach operacyjnych zostały złożone odwołania do prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Ma on 30 dni na ustosunkowanie się od tej decyzji.


Czym jest Opolski NFZ: 24 mln zł na znaczenie w Leczenie O .