opolskie placówek co to znaczy

Co to jest Opolskie: 4 mln zł dla placówek z SOR. Co znaczy: dla placówek z SOR Samorząd.

Czy przydatne?

Opolskie: 4 mln zł dla placówek z SOR definicja

Co znaczy:

Doposażenie szpitali ze środków unijnychOpolskie: 4 mln zł dla placówek z SOR

Samorząd województwa opolskiego planuje przekazać szpitalom powiatowym prowadzącym oddziały ratunkowe ok. miliona euro z Krajowej Rezerwy Wykonania, a więc około 4 mln zł na zakupy sprzętowe. Placówki same mają ustalić jaki sprzęt jest im w najwyższym stopniu potrzebny.
woj. opolskie złożona jest z jedenastu powiatów ziemskich i jednego grodzkiego. Powiaty ziemskie to Brzeg, Głubczyce, Kędzierzyn-Koźle, Kluczbork, Krapkowice, Namysłów, Nysa, Olesno, Opole, Prudnik i Strzelce Opolskie. Szpitalny oddział ratunkowy posiada między innymi szpital w Brzegu, w Prudniku szpital prowadzi firma z udziałem samorządu i prywatnego udziałowca, która oferuje świadczenia w dziedzinie ratownictwa medycznego.

Brzeskie Centrum Medyczne liczy 300 łóżek. Prowadzi dziesięć oddziałów, w tym między innymi intensywnej terapii, chirurgii ogólnej, urazowo-ortopedycznej, dziecięcy, wewnętrzny, noworodków. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2011 wynosi 27,8 mln zł, w tym na leczenie szpitalne – 20,69 mln zł. Umowa na ratownictwo medyczne ma wartość 1,78 mln zł. Kontrakt placówki z Narodowym, Funduszem Zdrowia na 2010 rok wynosił 29,7 mln zł, w tym na leczenie szpitalne – 20,6 mln zł. Kontrakt placówki na ratownictwo medyczne wynosił 3,48 mln zł. Decyzja o stworzeniu SOR była motywowana położeniem szpitala w sąsiedztwie autostrady biegnącej poprzez województwa opolskie i dolnośląskie. W czasie gdy odległość do najbliższych SOR w innych szpitalach wynosi kilkadziesiąt kilometrów. Placówka deklarowała, iż kwoty oferowane na finansowanie usług w SOR będą mogły pokryć wydatki jego działalności.


Czym jest Opolskie: 4 mln zł dla znaczenie w Leczenie O .