opolskie inwestycje co to znaczy

Co to jest Opolskie: inwestycje za 9 mln zł.. Co znaczy: mln zł. W Wojewódzkim Centrum Medycznym w.

Czy przydatne?

Opolskie: inwestycje za 9 mln zł. definicja

Co znaczy:

Nowe oddziały i pracownie w WCMOpolskie: inwestycje za 9 mln zł.

W Wojewódzkim Centrum Medycznym w Opolu zakończono trzy inwesrtycje, których wydatek wyniósł 9 mln zł. Środki pochodziły w 45,8 procentach z funduszy unijnych - z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.
oprócz tego inwestycje zostały sfinansowane z budżetu samorządu województwa w 46,13 procentach, a 8 procent stanowił wkład własny szpitala. W ramach inwestycji zmodernizowany został oddział neurochirurgii, powstała pracownia rezonansu magnetycznego i gabinet chirurgii urazowo-ortopedycznej.

Największym wydatkiem inwestycyjnym (4,6 mln złotych) był zakup rezonansu magnetycznego, który trafił do zakładu diagnostyki obrazowej.

– To pierwszy na Opolszczyźnie aparat w szpitalu publicznym. Nie będziemy już musieli wozić naszych pacjentów do innych szpitali na badania – mówił dyrektor WCM, Marek Piskozub, podkreślając, iż starania o rezonans trwały blisko 10 lat.

Remont kapitalny oddziału neurochirurgii trwał 15 miesięcy. Modernizacja była możliwa dzięki adaptacji zbędnych pomieszczeń kuchennych, co pozwoliło wygospodarować 200 mkw. dodatkowej powierzchni. 42-łóżkowy oddział ma dwuosobowe pokoje, każdy z węzłem sanitarnym. W ramach oddziału powstała również nowocześnie zaopatrzona sześcioosobowa sala wzmożonego nadzoru, gdzie chorzy po zabiegach mogą liczyć na pełny monitoring (rodzaj OIOMU neurochirurgicznego). Była to potrzebna inwestycja, bo w milionowej populacji, jaką jest woj. opolskie, dochodzi rocznie do 2000 nowych przypadków neurologicznych.

Nowo oddana Wojewódzka Poradnia Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej zlokalizowana została w budynku kluczowym szpitala. Dyrektor placówki Marek Piskozub zapowiada zakończenie kolejnej inwestycji – oddanie oddziału kardiochirurgii. Prace budowlane już się skończyły, lecz trwa jeszcze przetarg na jego wyposażenie.


Czym jest Opolskie: inwestycje za 9 mln znaczenie w Leczenie O .