ortopedicum outsourcing co to znaczy

Co to jest Ortopedicum: outsourcing przeszkodą w umowie z NFZ. Co znaczy: przeszkodą w umowie z NFZ.

Czy przydatne?

Ortopedicum: outsourcing przeszkodą w umowie z NFZ definicja

Co znaczy:

Finansowanie świadczeń zdrowotnychOrtopedicum: outsourcing przeszkodą w umowie z NFZ

Szpital Ortopedicum złożył odwołanie do centrali NFZ od nieuwzględnienia placówki w kontraktowaniu Narodowego Funduszu Zdrowia na 2011 rok. Placówka nie zgadza się z miernikami Funduszu przyznającymi mniej punktów za korzystanie z usług outsourcingowych.


- Nie widzimy potrzeby prowadzenia własnego laboratorium, czy pracowni tomografii. Świadczenia te zlecamy na zewnątrz. – mówi Barbara Pietrzykowska-Nowak, dyrektor Ortopedicum – Jednak nie możemy się zgodzić, iż usługi są poprzez to gorszej jakości. My specjalizujemy się w zabiegach ortopedycznych.

Placówka korzysta z usług zewnętrznych w dziedzinie dozowania leków czy sterylizatorni. Ortopedicum wprowadziła pod koniec 2010 roku usługi w dziedzinie operacji ortopedycznych dzieci. Zapotrzebowanie wzrosło przez wzgląd na remontem w szpitalu dziecięcym na Prokocimiu. Aktualnie realizowanych jest kilkanaście zabiegów z ortopedii dziecięcej w miesiącu. Wydatek zabiegu waha się od 2,5- do 4 tys zł. Placówka oferuje jedynie zabiegi komercyjne, w tym prowadzone techniką artroskopową. Wydatek zabiegu endoprotezy bezcementowej osoby dorosłej wynosi 16,7 tys. zł. Kontraktem NFZ w wysokości 291 tys. zł dysponuje na świadczenia z zakresu rehabilitacji leczniczej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Placówka kieruje ofertę również do pacjentów z zagranicy.

Ortopedicum to centrum ortopedyczno-rehabilitacyjne nastawione na kompleksowe leczenie pacjentów ze schorzeniami narządu ruchu. Szpital posiada dwie nowoczesne sale operacyjne z nawiewem laminarnym zaopatrzone w najnowszy sprzęt do zabiegów ortopedycznych, w tym nawigację komputerową do implantacji endoprotez stawów. Oddziały szpitalne posiadają klimatyzowane sale jednoosobowe i dwuosobowe.

Ortopedicum jest prowadzone poprzez spółkę Vital-Fit, której prezesem jest Sławomir Łukaszyk, a członkiem zarządu Barbara Nowak-Pietrzykowska. Firma powstała pod koniec 2001 roku.

Czym jest Ortopedicum: outsourcing znaczenie w Leczenie O .