ośrodek chirurgii zabiegi co to znaczy

Co to jest Ośrodek Chirurgii Oka: 2,3 mln zł z NFZ na zabiegi. Co znaczy: 2,3 mln zł z NFZ na.

Czy przydatne?

Ośrodek Chirurgii Oka: 2,3 mln zł z NFZ na zabiegi definicja

Co znaczy:

Finansowanie operacji okulistycznychOśrodek Chirurgii Oka: 2,3 mln zł z NFZ na zabiegi

Ośrodek Chirurgii Oka prof. Z. Zagórskiego w Nałęczowie dostał w 2011 roku finansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia operacji chirurgicznych o wartości 2,3 mln zł. Początkowo wartość zamówienia była szacowana na 2,5 mln zł.


Zamówienie zostało udzielone w trybie rokowań. Obejmuje Rokowania udzielanie świadczeń zdrowotnych od dnia 15.2.2011 roku w rodzaju leczenie szpitalne w dziedzinie okulistyki – hospitalizacji planowej na obszarze województwa lubelskiego. Ośrodek dysponuje jeszcze około milionem zł z NFZ na świadczenia ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. W 2010 roku kontrakt placówki wynosił 2,8 mln zł, z czego 2,6 mln zł było przeznaczone na leczenie szpitalne.

Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zbigniewa Zagórskiego w Nałęczowie zaczął działalność w 1998 roku. Mieści się w dziewiętnastowiecznym parku nałęczowskim, w budynku Sanatorium nr 1. Ośrodek chirurgii zaćmy oferuje operacje sposobem fakoemulsyfikacji z wszczepem zwijalnych soczewek wewnątrzgałkowych, chirurgiczne leczenie siatkówki, zeza i skrzydlika. Przeprowadza badanie oczu, konsultacje specjalistyczne w zakresie jaskry, chorób siatkówki i rogówki. Posiada gabinety okulistyczne w Nałęczowie i Lublinie. Współpracuje z Gabinetami Okulistycznymi Firma z ograniczoną odpowiedzialnością w Lublinie w zakresie laserowej korekcji wad wzroku.

Placówka w Nałęczowie dysponuje pokojami dwuosobowymi. Zabiegi odbywają się w klimatyzowanej sali operacyjnej z wyposażeniem odpowiadającym standardom międzynarodowym, w tym wyposażeniem do znieczulenia ogólnego i monitorowania chorych poprzez anestezjologa, w trakcie znieczulenia miejscowego. Oferowana komercyjnie operacja zaćmy w zależności od sposoby kosztuje w placówce od 3 tys zł do 4,9 tys. zł.

Czym jest Ośrodek Chirurgii Oka: 2,3 znaczenie w Leczenie O .