osteomed rozszerza zakres co to znaczy

Co to jest Osteomed rozszerza zakres usług. Co znaczy: usług Centrum Medyczne Osteomed z Warszawy.

Czy przydatne?

Osteomed rozszerza zakres usług definicja

Co znaczy:

Nowe badania w ofercie placówkiOsteomed rozszerza zakres usług

Centrum Medyczne Osteomed z Warszawy wprowadziło do swojej oferty ilościowe badanie składu Całego Ciała (Total Body Composition) dzięki aparatu densytometrycznego spółki Hologic. Cena badania wstępnego to 150 zł, kontrolnego - 100 zł.


Aparat densytometryczny bada z sporą dokładnością: liczba mięśni, liczba tkanki tłuszczowej, skład układu kostnego. To jest pomiar precyzyjny, realizowany na specjalistycznym sprzęcie medycznym stosowanym pomiędzy innymi w diagnostyce osteoporozy i innych chorób metabolicznych. Badanie trwa ok. 10-15 min. i nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania. Dzięki badaniu można określić masę mięśniową, tkankę tłuszczową. Można się dowiedzieć również jak dieta i treming wpływają na kondycję organizmu. Badanie można powtarzać co 6-12 miesięcy, celem oceny postępu wzrostu masy mięśniowej, kostnej albo spadku wzrostu tkanki tłuszczowej.

Centrum Medyczne Osteomed NZOZ jest prywatną lecznicą i ośrodkiem badań klinicznych. Powstało w 1994 roku i jest pierwszym i najdłużej działającym ośrodkiem badań klinicznych w Polsce. Centrum jest również wyspecjalizowanym ośrodkiem w leczeniu osteoporozy, schorzeń reumatologicznych i endokrynologicznych. Prowadzi dwie placówki w Warszawie, w dzielnicy Okęcie, przy ulicy Krakowskiej 110/114 i na Ochocie, przy ulicy Białobrzeskiej 40A. Placówki te prócz badań diagnostycznych oferują również konsultacje specjalistyczne między innymi w dziedzinie diabetologii, kradiologii, neurologii, endokrynologii, neurochirurgii. Badania Total Body Composition można wykonać w obu przychodniach.

Czym jest Osteomed rozszerza zakres znaczenie w Leczenie O .