ostróda szpitalu co to znaczy

Co to jest Ostróda: 1,63 mln zł na IT w szpitalu. Co znaczy: na IT w szpitalu Powiatowy Zespół.

Czy przydatne?

Ostróda: 1,63 mln zł na IT w szpitalu definicja

Co znaczy:

Wdrożenie technologii informatycznychOstróda: 1,63 mln zł na IT w szpitalu

Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostródzie Spółka akcyjna zapłaci 1,63 mln zł za zintegrowany mechanizm informatyczny HIS, mechanizm PACS-RIS z modułem teleradiologicznym, dostawę serwerów, tabletów medycznych i 60 komputerów. IT ma być gotowe w październiku 2011 roku.
Dostawą i wdrożeniem zarówno sprzętu, jak i części aplikacyjnej mechanizmów i rozwiązań informatycznych zajmie się CGM Polska, który prowadzi również prace w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie. Firma zainstaluje mechanizm CliniNET bazujący na elektronicznym rekordzie medycznym umożliwiającym dostęp do danych z dowolnego miejsca za pośrednictwem Internetu. Z mechanizmu może na co dzień używać równocześnie kilkuset użytkowników.


firma Akcyjna Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostródzie udziela świadczeń zdrowotnych od listopada 2001 r. w utworzonym w tym celu NZOZ–ie „Centrum Zdrowia Medica”. W skład NZOZ-u wchodzi szpital z 200 łóżkami, zespół poradni specjalistycznych, ratownictwo medyczne przedszpitalne i ambulatorium POZ. Placówka oferuje zarówno opiekę ambulatoryjną w swoich poradniach, jak i szpitalną. Uzyskała w 2011 roku certyfikat akredytacyjny Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, zaliczający ją do grona szpitali, które spełniają obowiązki UE. PZOZ w Ostródzie posiada oddziały: oddział intensywnej terapii, wewnętrzny z pododdziałem kardiologicznym i nefrologicznym, pediatryczny, chirurgii urazowo-ortopedycznej, chirurgii ogólnej, otolaryngologiczny, ginekologiczno-połozniczy, neonatologiczny, chorób zakaźnych i izbę przyjęć. Planowane jest powstanie szpitalnego oddziału ratunkowego, centrum oparzeń, transplantacji nerek, a jeszcze w 2011 roku rozpocznie się modernizacja oddziału zakaźnego.


Z rozwiązań CGM Polska korzystają prywatne sieci medyczne i powyżej 150 szpitali w państwie i za granicą. W roku 2006 CGM Polska (dawniej UHC Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością) stało się częścią CompuGroup Medical, działającego na rynku produktów i usług informatycznych dla służby zdrowia na całym świecie. CGM Polska uzupełnia ofertę CompuGroup Medical o mechanizmy szpitalne i mechanizmy diagnostyki obrazowej, gdzie specjalizuje się już od powyżej 15 lat.


Czym jest Ostróda: 1,63 mln zł na IT w znaczenie w Leczenie O .