ostróda stacja dializ co to znaczy

Co to jest Ostróda: Stacja dializ bez kontraktu. Co znaczy: kontraktu Stacja dializ Fresenius.

Czy przydatne?

Ostróda: Stacja dializ bez kontraktu definicja

Co znaczy:

List otwarty starosty do NFZOstróda: Stacja dializ bez kontraktu

Stacja dializ Fresenius Nephrocare w Ostródzie (woj. warmińsko-mazurskie) od trzech lat nie ma podpisanego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Starosta ostródzki wystosował w tej sprawie list otwarty do NFZ.
Starosta interweniuje w kwestii kontraktuAutor: ShutterstockStacja dializ jest jedynym tego typu ośrodkiem w powiecie. Aktualnie chorzy z tego obszaru nie mogą jednak używać z dializoterapii w swojej miejscowości, ponieważ ośrodek nie ma umowy na refundację.- Zmuszanie ciężko chorych do regularnego pokonywania odległości kilkudziesięciu kilometrów w drodze na dializę ratującą życie to działanie wysoce niemoralne - uważa Włodzimierz Brodiuk, starosta ostródzki, który w liście otwartym wystosowanym do NFZ pyta dlaczego, mimo faktycznych potrzeb mieszkańców i pełnej gotowości do pracy, stacja dializ w Ostródzie ciągle nie dostała kontraktu.


poprzednie pismo w kwestii uruchomienia stacji, wystosowane poprzez Radę Powiatu w 2009 roku, pozostało bez odpowiedzi NFZ. - poprzez ostatnie 2 lata Fundusz nawet nie ogłosił konkursu na świadczenie dializoterapii w powiecie. To sytuacja bez precedensu, nie słyszałem o czymś podobnym w całej Polsce – ocenia Włodzimierz Brodiuk. Złożenie interpelacji w tej sprawie zapowiedział również Piotr Cieśliński, poseł na Sejm. - - Nie powinno być tak, iż ośrodek, który spełnia wszystkie wymogi i jest bardzo potrzebny pacjentom, nie ma kontraktu z NFZ – uważa Piotr Cieśliński.


Brak kontraktu dla stacji dializ to nie sprawa pieniędzy, których brakuje warmińsko-mazurskiemu oddziałowi NFZ. Pacjenci objęci leczeniem nerkozastępczym są już w programie leczenia dializami – chodzi tu jedynie o przesunięcie środków na ich leczenie do stacji dializ w miejscu ich zamieszkania.


Czym jest Ostróda: Stacja dializ bez znaczenie w Leczenie O .