badanych nerki\ ostróda co to znaczy

Co to jest Ostróda: Złe wyniki u 10 proc. badanych na nerki. Co znaczy: badanych na nerki Wyniki.

Czy przydatne?

Ostróda: Złe wyniki u 10 proc. badanych na nerki definicja

Co znaczy:

Potrzeby zdrowotneOstróda: Złe wyniki u 10 procent badanych na nerki

Wyniki badań 10 procent z 446 osób przebadanych w Ostródzie w ramach kampanii Nefrotest były niezgodne z normami i świadczyły o rozwijającej się chorobie nerek. Bezpłatne badania zorganizowała Nefron Sekcja Nefrologiczna Izby Gospodarczej Medycyna Polska.
- Wyniki 46 osób przewyższają normy. Chorzy z nieprawidłowymi wartościami powinni pokazać rezultat badania swojemu lekarzowi rodzinnemu, który w przypadku potrzeby skieruje pacjentów do dalszej diagnostyki albo konsultacji nefrologicznej - informuje dr Krzysztof Bednarski, nefrolog dyżurujący w trakcie akcji "Nefrotest" w Ostródzie.


W Polsce, wg różnych opracowań, 4 do 4,5 miliona osób ma jakąś postać przewlekłej dolegliwości nerek (PChN). - Dane z ostródzkiego „Nefrotestu” wskazują, iż 10-procentowy, szacunkowo przyjmowany w Polsce, parametr osób z nieprawidłowym rezultatem wydolności nerek w populacji jest realny - dodaje dr Krzystof Bednarski.


Ostróda to już czwarte miasto, gdzie prowadzono kampanię „Nefrotest”. Łącznie przebadano już powyżej 3 tys. osób. Pilotaż kampanii „Nefrotest” odbył się w marcu 2010 roku w Świebodzinie (woj. lubuskie). W marcu 2011 roku na badania organizowane w stacji dializ B.Braun Avitum w Zgierzu (woj. łódzkie) zgłosiło się powyżej 1000 osób. Natomiast zainteresowanie kampanią „Nefrotest” w Wodzisławiu Śląskim zaowocowało przeprowadzeniem powyżej 800 badań w dwóch terminach – 14 maja i 14 czerwca.


Nefron Sekcja Nefrologiczna Izby Gospodarczej Medycyna Polska, organizator kampanii, powstała w czerwcu 2008 roku. Jest częścią Krajowej Izby Gospodarczej. Zrzesza operatorów około 160 (z około 250) publicznych i niepublicznych stacji dializ w Polsce.


Czym jest Ostróda: Złe wyniki u 10 proc znaczenie w Leczenie O .