ostrołęka inwestycja co to znaczy

Co to jest Ostrołęka: inwestycja za 71 mln zł. Co znaczy: zł Szpital im. Psarskiego w Ostrołęce do.

Czy przydatne?

Ostrołęka: inwestycja za 71 mln zł definicja

Co znaczy:

Szpital kończy inwestycjęOstrołęka: inwestycja za 71 mln zł

Szpital im. Psarskiego w Ostrołęce do końca 2010 roku zakończy budowę nowego obiektu na 128 łóżek. Kosz inwestycji wyniesie 71 mln zł. W dalszej kolejności nastąpi jego wyposażanie. Oddanie do użytku nastąpi wiosną 2011 roku.
- Najdroższe będzie wyposażenie oddziałów intensywnej terapii i zakaźnego – mówi Włodzimierz Kucharski, z-ca dyr. do spraw opieki zdrowotnej. W nowym obiekcie znajdą się również oddziały dzieciecy i częściowo ginekologiczny i onkologiczny. Kapitał na inwestycje pochodzą z budżetu centralnego. Placówka nie ma jeszcze zapewnionych środków na wyposażenie. Równocześnie trwają prace budowlane przy pawilonie pawilonu patomorfologii i oddziału psychiatrycznego. Nie ma jeszcze terminu ich oddania do użytku.

- Wszystko zależy od finansowania –mówi Kucharski. - Urząd Marszałkowski zapewnia nam płynność w uzyskiwaniu środków, później po przekazaniu pieniędzy z budżetu centralnego są one zwracane samorządowi.

Wydatek budowy pawilonu patomorfologii oszacowano na 12,5 mln zł, a budynku dla psychiatrii na 16,18 mln zł.

Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce funkcjonuje w dwóch lokalizacjach przy ul. Sienkiewicza i Al. Jana Pawła II, oddalonych od siebie o około 4 km. Przy ulicy Sienkiewicza znajdują się 2 oddziały łóżkowe całodobowe wspólnie z zakładem pielęgnacyjno-opiekuńczym, z kolei przy Al. Jana Pawła II zlokalizowanych jest 15 oddziałów całodobowych. wspólnie liczba łóżek wynosi 519. Kontrakt szpitala z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2010 wynosi około 92 mln zł, w tym na leczenie szpitalne przeznaczone jest około 80 mln zł, na ambulatoryjna opiekę specjalistyczną około 6 mln zł. Największe kontrakty są na kardiologię, chirurgię ogólną, chirurgię urazowo-ortopedyczną, neonatologię.


Czym jest Ostrołęka: inwestycja za 71 znaczenie w Leczenie O .