ostrowiec świętokrzyski co to znaczy

Co to jest Ostrowiec Świętokrzyski: Likwidacja dermatologii. Co znaczy: Likwidacja dermatologii.

Czy przydatne?

Ostrowiec Świętokrzyski: Likwidacja dermatologii definicja

Co znaczy:

Braki kadrowe na oddzialeOstrowiec Świętokrzyski: Likwidacja dermatologii

porada Powiatu Ostrowieckiego zadecydowała o likwidacji oddziału dermatologii Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. jednostka nie posiadała pełnej obsady lekarskiej i przez wzgląd na tym nie spełniała wymagań potrzebnych do kontraktowania tyh usług.
-wedle wymaganiami Narodowego Funduszu Zdrowia na oddziale dermatologii musi być zatrudnionych trzech lekarzy, w tym dwóch lekarzy ekspertów dermatologii, w pełnym wymiarze czasu pracy - tłumaczył na sesji starosta ostrowiecki Zdzisław Kałamaga. - Oddział dermatologii nie posiada pełnej obsady lekarskiej, zatrudniony jest tylko jeden doktor.


Wielokrotne próby zatrudnienia drugiego specjalisty dermatologii nie przyniosły efektów. Oddział przestał spełniać obowiązki NFZ w dziedzinie obsady personelu medycznego. - Mimo likwidacji oddziału, szpital na jednym z oddziałów będzie prowadził leczenie dermatologiczne i zatrudniał dermatologa specjalistę - zapewnia Zdzisław Kałamaga. --wedle ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej, finansowanych ze środków publicznych, umowa z NFZ na świadczenia zdrowotne z zakresu dermatologia - hospitalizacja na 2011 rok została podpisana warunkowo i nie będzie przedłużona na następny rok właśnie z uwagi na brak wymaganej liczby lekarzy ekspertów.


Szpital w Ostrowcu Św. Liczy 500 łóżek. Prowadzi siedem oddziałów zabiegowych i blok operacyjny i dziewięć oddziałów zachowawczych. Kontrakt Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim z Narodowym Funduszem Zdrowia wynosi w 2011 roku 57,44 mln zł.
R E K L A M A


VIII FORUM POLSKICH SZPITALI MEDMARKET 2011


24 listopada 2011, Hotel Hilton, Warszawa


W dyskusji o warunkach powodzenia procesu przekształcania SP ZOZ-ów w firmy prawa handlowego wezmą udział między innymidyrektorzy publicznych szpitali i przedstawiciele organów założycielskich


strona konferencji
program
prelegenci i paneliści
zamówienie karty wstępu

Swój udział zgłosiło już powyżej 100 osób reprezentujących segment publicznej służby zdrowia


Dla przedstawicieli dyrekcji szpitali publicznych i niepublicznych szpitali samorządowych udział w konferencji jest bezpłatny.


Zapraszamy do udziału!


Czym jest Ostrowiec Świętokrzyski znaczenie w Leczenie O .