ostrowiec świętokrzyski nowe co to znaczy

Co to jest Ostrowiec Świętokrzyski: Nowe tomografy w szpitalu. Co znaczy: tomografy w szpitalu.

Czy przydatne?

Ostrowiec Świętokrzyski: Nowe tomografy w szpitalu definicja

Co znaczy:

zamiana sprzętu w placówceOstrowiec Świętokrzyski: Nowe tomografy w szpitalu

Szpital Powiatowy w Ostrowcu Świętokrzyskim kupił dwa tomografy komputerowe: jeden mobilny 4-warstowy, drugi 16-warstwowy. Pierwszy został kupiony od spółki Alliance Medical, drugi na potrzeby pracowni elektroradiologii od firmy Edo-Med za 1,37 mln zł.
Tomograf 16-warstwowy ma mieć oprogramowanie do wirtualnej endoskopii umożliwiające endoskopię naczyń, dróg powietrznych, jelita grubego, oprogramowanie do tętnic obwodowych i domózgowych, oprogramowanie umożliwiające obrót rozwiniętego naczynia wokół osi centralnej i automatyczny pomiar światła naczynia, oprogramowanie do oceny perfuzji mózgu i automatyczne usunięcie struktur kostnych z pozostawieniem wyłącznie zakontrastowanego drzewa naczyniowego. W placówce realizowanych jest ok. 6 tys. badań tomograficznych rocznie. Zakup nowego aparatu był zdaniem powiatu uzasadniony w wypadku konieczności naprawy dotąd funkcjonującego.


Szpital w Ostrowcu Św. Liczy 500 łóżek. Prowadzi siedem oddziałów zabiegowych i blok operacyjny i dziewięć oddziałów zachowawczych. Kontrakt Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim z Narodowym Funduszem Zdrowia wynosi w 2011 roku 57,44 mln zł, w tym na leczenie szpitalne jest przeznaczone ok. 52 mln zł. Aktualnie umowy z NFZ o największej wartości finansują świadczenia z zakresu kardiologii i kardiologii inwazyjnej – 11 mln zł i leczenia chorób wewnętrznych – 5,6 mln zł. Umowy obejmujące świadczenia urologiczne mają wartość 4,5 mln zł, z chirurgii ogólnej – 4 mln zł, z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu – 2,5 mln zł. Finansowana poprzez NFZ jest również między innymi pediatria, neonatologia, położnictwo i ginekologia, leczenie chorób płuc, neurologia, świadczenia na szpitalnym oddziale ratunkowym. Placówka posiada również odrębny kontrakt na ambulatoryjne badania tomografem komputerowym w wysokości 258 tys. zł.


Czym jest Ostrowiec Świętokrzyski: Nowe znaczenie w Leczenie O .