ostrowiec świętokrzyski co to znaczy

Co to jest Ostrowiec Świętokrzyski: Wniosek o wyższy kontrakt. Co znaczy: Wniosek o wyższy kontrakt.

Czy przydatne?

Ostrowiec Świętokrzyski: Wniosek o wyższy kontrakt definicja

Co znaczy:

Finansowanie świadczeń zdrowotnychOstrowiec Świętokrzyski: Wniosek o wyższy kontrakt

Szpital Powiatowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zwrócił się do Narodowego Funduszu Zdrowia z wnioskiem o powiększenie o 5 mln zł kontraktu na 2011 rok. Placówka argumentuje decyzję koniecznością wyrównania finansowania w stosunku do 2008 roku.
- Chodzi nam o wyrównanie poziomu kontraktu z 2008 roku – mówi Grażyna Słowik, dyrektor szpitala – Po wprowadzeniu poprzez nas nowych usług z zakresu kardiologii inwazyjnej, które świadczy nasz podwykonawca, a które uzyskały finansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia, pomniejszone zostały kapitał na świadczenia z innych specjalności. Nie idzie to w parze z modernizacją szpitala. Dopiero co oddaliśmy do użytku nowy blok operacyjny, na który pozyskaliśmy fundusze zaówno europejskie, jak i ze starostwa powiatowego.


Zdaniem szpitala pomniejszenie finansowania innych specjalności skutkuje pogorszenie dostępności świadczeń medycznych dla mieszkańców z terenu Ostrowca i okolicznych miejscowości. Nadwykonania za pół roku 2011 mają wartość 2,9 mln zł.


- Nie możemy jednak wykonywać za wiele świadczeń powyżej limit, gdyż nie stać nas na to – mówi Grażyna Słowik.Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim złożona jest z 14 oddziałów, między innymi oddziału kardiologii, chirurgii, urologii, otolaryngologii, okulistyki, pediatrii neurologii, rehabilitacji, dermatologii, ginekologii i położnictwa, neonatologii, anestezjologii i intensywnej terapii i dwa oddziały wewnętrzne, SOR. W zakładzie elektroradiologii i pracowni endoskopii w placówce przeprowadza się badania z zakresu: tomografii komputerowej, mammografii, radiologii, ultrasonografii, endoskopii, diagnostyki laboratoryjnej, bakteriologii, badań biopsyjnych. Szpital posiada Certyfikat Akredytacyjny przyznany poprzez Centrum Monitorowania Jakości Ochrony Zdrowia w Krakowie i Certyfikat ISO 9001:2000 przyznany poprzez Dekra Certyfication.


Kontrakt placówki w 2011 roku wynosi 57,63 mln zł. W 2010 miał wartość 59,44 mln zł. W 2009 roku 61 mln zł. W 2008 wartość finanswowania Narodowego Funduszu Zdrowia była na poziomie 59,97 mln zł. Kardiologia inwazyjna była finansowana w 2008 roku na poziomie 2,5 mln zł. W 2009 roku - już na poziomie blisko 7 mln zł.


Czym jest Ostrowiec Świętokrzyski znaczenie w Leczenie O .