otwock inwestycje co to znaczy

Co to jest Otwock: 6,6 mln zł na inwestycje. Co znaczy: inwestycje Mazowieckie Centrum Leczenia.

Czy przydatne?

Otwock: 6,6 mln zł na inwestycje definicja

Co znaczy:

Modernizacja budynku szpitalaOtwock: 6,6 mln zł na inwestycje

Mazowieckie Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku przygotowuje się do realizacji II etapu modernizacji budynku głównego. Szacowany wydatek inwestycji wyniesie w 2011 roku 6,6 mln zł. Wykonane zostaną instalacje i zabezpieczenia.
Środki w całości pochodzić będą z budżetu samorządu województwa Mazowieckiego. W planie jest wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnych, elektrycznych, klimatyzacji, nawiewów niezbędnych do funkcjonowania oddziałów. W budynku znajdują się 4 oddziały chorób płuc i gruźlicy liczące łącznie 239 łóżek. Sale są dwuosobowe i wieloosobowe. Modernizacja zakłada również wyposażenie wyremontowanego budynku, lecz planowane to jest w terminie późniejszym.

W skład Centrum wchodzi 10 oddziałów szpitalnych, liczących 455 łóżek szpitalnych ,w tym 30 łóżek hospicyjnych i poradnie chorób płuc dla dorosłych, chirurgii klatki piersiowej, rehabilitacyjnych. Prócz budynku głównego przy ul. Reymonta znajdują się również dwa pawilony, gdzie mieszczą się oddziały chorób płuc z pododdziałem onkologicznym i sale operacyjne. Przy ul. Żeromskiego znajduje się oddział dziecięcy, a przy ul. Narutowicza- hospicjum.

Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2011 rok wynosi 44,85 mln zł, w tym na leczenie szpitalne przeznaczone jest 43,6 mln zł. Na leczenie chorób płuc przeznaczone jest 27 mln zł, na leczenie dziecięcych chorób płuc – 2 mln zł. Placówka prowadzi chemioterapię o wartości 3,6 mln zł.


Czym jest Otwock: 6,6 mln zł na znaczenie w Leczenie O .