otwock ruszyła budowa centrum co to znaczy

Co to jest Otwock: Ruszyła budowa Centrum Radioterapii. Co znaczy: Centrum Radioterapii Euromedic.

Czy przydatne?

Otwock: Ruszyła budowa Centrum Radioterapii definicja

Co znaczy:

Inwestycja Euromedic OnkoterapiaOtwock: Ruszyła budowa Centrum Radioterapii

Euromedic Onkoterapia Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością rozpoczęła budowę ośrodka radioterapii na terenie NZOZ Europejskie Centrum Zdrowia w Otwocku (woj. mazowieckie). Placówka przyjmie pierwszych pacjentów ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową w czwartym kwartale 2012 roku.
Ośrodek zostanie zaopatrzony w trzy megawoltowe aparaty do teleradioterapii, aparat do brachyterapii HDR i wysokiej klasy tomograf komputerowy. Ponadto jeden z poziomów obiektu będzie przeznaczony w całości na Szpitalny Oddział Radioterapii, z którego używać będzie 35 pacjentów leczonych w trybie hospitalizacji. Otwarcie Centrum Radioterapii zaplanowane jest na listopad 2012 r. Leczenie w ośrodku będzie kompletnie bezpłatne dla pacjentów objętych powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym – wszystkie zabiegi będą refundowane poprzez Narodowy Fundusz Zdrowia.


Centrum w Otwocku będzie pierwszym ośrodkiem radioterapii na terenie województwa mazowieckiego i czwartą tego typu placówką po Wałbrzychu, Poznaniu i Koszalinie, należącą do Spółki Euromedic w Polsce.

Udziałowcem Euromedic jest Merrill Lynch Global Private Equity (MLGPE), oddział private equity spółki Merrill Lynch & Co., Inc. To jest jedna z wiodących na świecie spółek działających w zakresie kierowania dorobkiem, rynków kapitałowych i doradztwa, posiadająca biura w 40 państwach na całym świecie. Całkowite aktywa jej klientów wynoszą ok. 1.6 bilionów dolarów. Euromedic w Polsce prowadzi centra diagnostyczne. Stacje dializ zostały sprzedane firmie Fresenius.Czym jest Otwock: Ruszyła budowa znaczenie w Leczenie O .