tomografia ramach kontraktu co to znaczy

Co to jest PCM: tomografia w ramach kontraktu NFZ. Co znaczy: kontraktu NFZ Prudnickie Centrum.

Czy przydatne?

PCM: tomografia w ramach kontraktu NFZ definicja

Co znaczy:

Finansowanie badań diagnostycznychPCM: tomografia w ramach kontraktu NFZ

Prudnickie Centrum Medyczne oferuje bezpłatne badania tomografii komputerowej. Badania są finansowane poprzez Narodowy Fundusz Zdrowia. PCM posiada kontrakt na te usługi warty 127 tys. zł na 2011 rok w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.


Całkowita wartość kontraktu placówki z NFZ na 2011 rok wynosi 15,6 mln zł, w tym 11 mln zł jest przeznaczone na leczenie szpitalne. W 2010 roku wartość kontraktu z NFZ wynosiła 19,59 mln zł, w tym świadczenia stacjonarne miały wartość - 13,3 mln zł. Nowe umowy na 2011 rok obejmują leczenie stacjonarne na oddziale wewnętrznym, program leczenia dolegliwości Gaucher'a i świadczenia na izbie przyjęć. PCM ma również umowy na świadczenia z zakresu pediatrii, neonatologii, ginekologii, chirurgii ogólnej,

Wartość świadczeń na oddziale wewnętrznym wynosi 2,6 mln zł. Program leczenia dolegliwości Gaucher'a ma wartość powyżej mln złotych, świadczenia na izbie przyjęć mają wartość blisko 752 tys. zł.

Prudnickie Centrum Medyczne jako NZOZ prowadzi działalność medyczną od 1 października 2004 roku i powstało wskutek przekształcenia publicznego szpitala. Świadczy usługi ambulatoryjne i szpitalne na oddziałach: ginekologiczno-położniczym, wewnętrznym, chirurgicznym, pediatrycznym i neurologicznym. Oferuje również ratownictwo medyczne, diagnostykę obrazową (między innymi w pracowni tomografii komputerowej). Prowadzi Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Głogówku. Prudnickie Centrum Medyczne jest prowadzone poprzez spółkę akcyjną z większościowym udziałem samorządu powiatowego. Mniejszościowym udziałowcem firmy od 2009 roku jest Optima Medycyna Spółka akcyjna, która objęła 32 proc. udziałów w PCM.

Czym jest PCM: tomografia w ramach znaczenie w Leczenie P .