pomorskie szpitali inwestycje co to znaczy

Co to jest Pomorskie: 7 szpitali z 18 mln zł na inwestycje. Co znaczy: 18 mln zł na inwestycje.

Czy przydatne?

Pomorskie: 7 szpitali z 18 mln zł na inwestycje definicja

Co znaczy:

Termomodernizacja placówek zdrowiaPomorskie: 7 szpitali z 18 mln zł na inwestycje

Siedem szpitali prowadzonych poprzez woj. pomorskie otrzyma 18 mln zł na termomodernizację, która ma rozpocząć się we wrześniu 2010 roku. Łączna stawka realizacji przedsięwzięcia wynosi 37 mln zł.
kapitał pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013. Przedsięwzięcie uzyskało także wsparcie finansowe ze strony Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 5 mln zł i samorządu województwa w stawce 13 mln zł.Cały projekt obejmuje następujące placówki zdrowia:Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Gdańsku, Szpital Specjalistyczny Św. Wojciecha w Gdańsku, Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. prof. T Bilikiewicza w Gdańsku, Szpital Miejski im. J. Brudzińskiego w Gdyni, Szpital Morski im. PCK w Gdyni i Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy w Wejherowie.wg analiz innych szpitali projekty termo modernizacyjne przyczyniają się do kilkunastoprocentowych oszczędności ciepła i zużywanej energii.Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko jest największym w historii UE programem operacyjnym. Rozmiar środków unijnych zaangażowanych w jego realizację to prawie 28 mld euro.

Środki te pochodzą z Funduszu Spójności (FS) i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR). Budżet całego programu, łącznie z wkładem krajowym, wynosi 37,6 mld euro.


Czym jest Pomorskie: 7 szpitali z 18 znaczenie w Leczenie P .