sosnowiec centrum urazowe co to znaczy

Co to jest Sosnowiec: 16 mln zł na centrum urazowe. Co znaczy: centrum urazowe Wojewódzki Szpital.

Czy przydatne?

Sosnowiec: 16 mln zł na centrum urazowe definicja

Co znaczy:

Inwestycja w szybką interwencjęSosnowiec: 16 mln zł na centrum urazowe

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Sosnowcu szacuje wydatki inwestycji w tworzenie centrum urazowego na 16 mln zł. W ramach centrum powstaną 4 nowe sale operacyjne i jedna sala specjalnie przeznaczona do obsługi pacjentów SOR, a również pracownia hemodynamiki.
- Do końca tego roku cała aparatura medyczna na potrzeby centrum urazowego powinna znaleźć się w szpitalu – mówi Iwona Łobejko, dyrektor szpitala.


Szpital zamierza profilować własne usługi w kierunku tych realizowanych w centrum urazowym, a więc na rzecz pacjentów po urazach wielonarządowych albo również przechodzących zawał serca. Procedury w ramach centrum urazowego mają być wyceniane lepiej niż w razie leczenia na oddziałach szpitalnych, nawet urazowych. Aktualnie Fundusz płaci gdyż za jedną, najdroższą, wybraną poprzez szpital procedurę. Za pacjentów leczonych w ramach centrum urazowego szpital ma otrzymywać zapłatę za wszelakie podjęte czynności bez względu na to z obszarów jakich specjalizacji podjęto leczenie.


Przy SOR w szpitalu w Sosnowcu planowana jest sala operacyjna, pooperacyjna i przychodnia diagnostyczno-zabiegowy z angiografem. Blok operacyjny ma liczyć cztery sale: ogólną, chirurgii ogólnej, naczyniowej, urologiczną. Blok zabiegowy ma mieć 150 m kw. powierzchni, w tym 110 m kw na bloku operacyjnym. W skład centrum wejdzie również funkcjonujący szpitalny oddział ratunkowy o pow. 2,3 tys. m kw.


Centra urazowe są dofinansowywane ze środków unijnych. Dotacja na ten cel wynosi ok. 9,5 mln zł na każde centrum. Takich centrów ma powstać w Polsce trzynaście.


Szpital w Sosnowcu zamierza również rozpocząć inwestycję w modernizację jedenastopiętrowego budynku, gdzie mieszczą się oddziały łóżkowe. Wykonana w technologii modułowej inwestycja ma przyczynić się do tego, iż pokoje zabiegowe i pielęgniarskie zlokalizowane będą tak, by nie trzeba było wchodzić na oddziały.


Czym jest Sosnowiec: 16 mln zł na znaczenie w Leczenie S .