trzeba powiązać ekonomię co to znaczy

Co to jest Trzeba powiązać ekonomię z leczeniem pacjentów. Co znaczy: leczeniem pacjentów.

Czy przydatne?

Trzeba powiązać ekonomię z leczeniem pacjentów definicja

Co znaczy:

Organizacja i kierowanie



Trzeba powiązać ekonomię z leczeniem pacjentów





kierowanie placówką kliniczną to bardzo skomplikowany mechanizm, gdzie trzeba powiązać ekonomię z leczeniem pacjentów, a równocześnie nie zapominać o realizacji bardzo ważnego procesu dydaktycznego i naukowego.




Dariusz JorgAutor: D. Jorg



Najważniejsi w tym procesie są ludzie, którzy muszą akceptować zmieniające się warunki realizacji obowiązków szpitala klinicznego. Poprawa jakości, wydajności i skuteczności budzi zawsze emocje, lecz są one mniejsze, jeżeli personel widzi, iż szpital „idzie” w dobrym kierunku. Łatwiej również przyjmowane są trudne decyzje dotyczące zwolnień. W naszej placówce mam taką właśnie załogę. Szkoda tylko, że mimo tak trudnego procesu, jaki jest wykonywany w szpitalach klinicznych są one traktowane na równi z NZOZ-ami, w szczególności w sprawie kontraktowania świadczeń zdrowotnych.


Usługi komercyjne to jeden ze składników zwiększania zysku szpitala. Nie to jest jednak fundamentalny składnik zwiększający rentowność szpitala. Zmiana warunków, w jakich przyjmowani są pacjenci, zakup najnowszego na świecie lasera i wielkie doświadczenie lekarzy pozwalają osiągnąć efekt w tym zakresie. lecz nie byłoby to możliwe bez reorganizacji skostniałej struktury szpitala, niedostosowanej do współczesnych realiów. Tego normalnie pracownicy boją się w najwyższym stopniu, bo wszystko, co nowe obarczone jest ryzykiem, wymaga determinacji, uporu, lecz także zdolności przekonania i wsparcia załogi.


Przepisem na efekt jest ciężka robota - jakichkolwiek celów strategicznych nie można bez niej osiągnąć. Fundamentem musi być właściwa, wręcz perfekcyjna diagnoza sytuacji szpitala, każdej jego komórki. Badanie wydatków w porównaniu do rynku pokazuje, gdzie są poważne problemy. Jeszcze większą trudnością dla menadżerów jest określenie planu wyjścia z tych problemów, a następnie wprowadzenie go w życie. Tu wielokrotnie menadżerowie trafiają na mur, który wydaje się być nie do przejścia. jeżeli jest determinacja menadżera, akceptacja załogi i organu nadzoru, można osiągnąć cel. Najważniejszą osobą musi być menadżer, który powinien do planu przekonać wszystkich. jeżeli efekty będą szybkie i namacalne, efekt łatwiej osiągnąć. Tak jest w naszym szpitalu. Reorganizacja szpitala w dziedzinie obsługi pacjenta, w tym wybudowanie nowej izby przyjęć o pow. 780 m2, przy poprzedniej 200 m2, zmiana mechanizmu rejestracji, pracy bloku operacyjnego, w tym uruchomienie nowych stanowisk operacyjnych, pozwoliła na skrócenie średniego czasu pobytu pacjenta z 4,36 do 1,73 dnia. Ta zmiana wpłynęła na wszystkie wydatki szpitala: z 55 tys. „osobodni” w 2009 r., aktualnie przy podobnej liczbie pacjentów, liczba ta wyniesie 24 tys. „osobodni”. Zmiany te pozwalają na przyjmowanie większej liczby pacjentów (ograniczenia wynikają tylko z zawartych kontraktów) i na szukanie nowych obszarów działania szpitala, które w perspektywie przyniosą nowe przychody.




R E K L A M A


VIII FORUM POLSKICH SZPITALI MEDMARKET 2011


24 listopada 2011, Hotel Hilton, Warszawa


W dyskusji o warunkach powodzenia procesu przekształcania SP ZOZ-ów w firmy prawa handlowego wezmą udział między innymidyrektorzy publicznych szpitali i przedstawiciele organów założycielskich


strona konferencji
program
prelegenci i paneliści
zamówienie karty wstępu

Swój udział zgłosiło już powyżej 100 osób reprezentujących segment publicznej służby zdrowia


Dla przedstawicieli dyrekcji szpitali publicznych i niepublicznych szpitali samorządowych udział w konferencji jest bezpłatny.


Zapraszamy do udziału!










Czym jest Trzeba powiązać ekonomię z znaczenie w Leczenie T .