viridian draeger varimed co to znaczy

Co to jest Viridian, Draeger, Varimed i Stolter dla OIT. Co znaczy: Draeger, Varimed i Stolter dla.

Czy przydatne?

Viridian, Draeger, Varimed i Stolter dla OIT definicja

Co znaczy:

Modernizacja oddziału ze wsparciem samorząduViridian, Draeger, Varimed i Stolter dla OIT

Regionalny Szpital w Kołobrzegu uruchamia 29 grudnia 2010 roku zmodernizowany kosztem 4,25 mln zł oddział anestezjologii i intensywnej terapii. Wyposażenie i sprzęt dostarczały między innymi Viridian, Draeger, Varimed i Stolter. Prace budowlane miały wartość 3,1 mln zł.

Inwestycja była prowadzona przy współudziale samorządu wojewódzkiego, który przekazał 3,5 mln zł dotacji. W ramach projektu zbudowano i wyposażono nową salę do intensywnej terapii na 6 łóżek. Prace objęły również przygotowanie innych sal i gabinetów, modernizację ciągów komunikacyjnych i zakup wyposażenia i sprzętu, który dostarczały Viridian, Stolter i Drager i Varimed i firma Konkret (pompy infuzyjne). W rezultacie oddział spełnia obowiązki Ministerstwa Zdrowia w dziedzinie warunków sanitarnych.

Szpital w Kołobrzegu prowadzi 16 oddziałów, w tym okulistyczny, psychiatryczny, neurologiczny, otolaryngologiczny, pediatryczny, oddział dializ, rehabilitacji i zintegrowany blok operacyjny. Kontrakt szpitala z Narodowym Funduszem Zdrowia w 2010 roku wynosi 52 mln zł, w tym na leczenie szpitalne – 40,78 mln zł. Największe umowy obejmują świadczenia z zakresu chirurgii ogólnej – 5 mln zł, ortopedii i traumatologii narządu ruchu – 4,7 mln zł i kardiologii – 3,4 mln zł.

Viridian jest dystrybutorem spółki Philips.Specjalizuje się w projektowaniu i realizacji mechanizmów monitorowania pacjentów dla potrzeb kardiochirurgii, chirurgii, kardiologii, intensywnego nadzoru anestezjologicznego i oddziałów ratownictwa medycznego. firma zamierza osiągać dwucyfrowy przyrost obrotów w następnych latach działalności. Jej przychody roczne są na poziomie 12 mln zł. Zysk w 2009 roku wyniósł mln zł.

Stolter prócz łóżek szpitalnych, rehabilitacyjnych, do opieki długoterminowej, dziecięcych, porodowych, także w swojej ofercie posiada, wózki do przewożenia chorych, stoły i fotele do badań, szafy lekarskie, kozetki i meble medyczne. Aktualnie firma realizuje inwestycje wartą 20 mln zł przy współudziale środków unijnych budowy nowej hali produkcyjnej pod Chełmnem. Draeger sprzedaje stanowiska do znieczulania, respiratory na oddziały intensywnej terapii i do terapii domowej, respiratory transportowe, inkubatory otwarte i zamknięte, monitory funkcji życiowych pacjenta, rozwiązania informatyczne, lampy operacyjne i mechanizmy kierowania gazami wspólnie z jednostkami zasilającymi. firma zatrudnia 11 tys. pracowników na całym świecie i jest obecna w powyżej 190 państwach. Ekipa utrzymuje organizacje handlowe i serwisowe w powyżej 40 państwach. Zakłady produkcyjne i projektowe Draeger zlokalizowane są w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji, RPA, Stanach Zjednoczonych i Chinach.

Varimed jest dystrybutorem endoskopów i akcesoriów i diatermii chirurgicznych, aparatów USG i wag. firma funkcjonuje od 1990 roku. Notuje około 27 mln zł przychodów i powyżej mln złotych zysku netto. Jest przedstawicielem takich marek jak Telea, czy Pentax. Udziałowcami firmy są osoby fizyczne.


Czym jest Viridian, Draeger, Varimed i znaczenie w Leczenie V .