2011 roku mniej leczenie co to znaczy

Co to jest W 2011 roku 2,5 mld zł mniej na leczenie szpitalne. Co znaczy: na leczenie szpitalne.

Czy przydatne?

W 2011 roku 2,5 mld zł mniej na leczenie szpitalne definicja

Co znaczy:

Zmiana podziału środków z NFZW 2011 roku 2,5 mld zł mniej na leczenie szpitalne

Szpitale obawiają się podziału środków na leczenie szpitalne w roku 2011, gdyż ma być ich o 2,5 mld zł mniej. Placówki za rok 2010 przewidują duże nadwykonania, podobnie jak miało to miejsce w roku 2009.
wg uczestników spotkania zorganizowanego poprzez samorząd województwa świętokrzyskiego, którym brali udział przedstawiciele pięciu województw, przedstawiciele powiatów, a również dyrektorzy szpitali, zmiana algorytmu podziału środków NFZ ( bardziej korzystna dla regionów, które dotąd uzyskiwały niższe środki na ochronę zdrowia) nie wpłynie na sytuację placówek służby zdrowia. Uważają oni również, iż poszczególne oddziały NFZ powinny mieć większą swobodę w dzieleniu pieniędzy.

Problemem są nadwykonania, o których zapłatę szpitale muszą walczyć w sądach. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach sądzi się o kwotę 14 mln zł za nadwykonania z 2009 roku, a równocześnie narasta jego dług bieżący. NFZ nie chce płacic za świadczenia wykonane powyżej te ujęcie w kontrakcie, jeżeli nie są czynnościami ratującymi życie. >wg Jana Gierada, dyrektora szpitala wojewódzkiego w Kielcach pojęcie procedury ratującej życie jest płynna.

- Czasem leczenie grypy lub zapalenia płuc także jest ratowaniem życia. Dlatego nadal będę się zadłużał i będę przyjmował pacjentów potrzebujących pomocy, ponieważ to wymóg szpitala.– mówi dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, Jan Gierada.

Marek Gos, członek zarządu województwa świętokrzyskiego przewiduje, iż w grudniu może dojść do bardzo trudnej sytuacji, ponieważ wielu dyrektorów szpitali może odmówić podpisania kontraktów na nowych warunkach.


Czym jest W 2011 roku 2,5 mld zł mniej znaczenie w Leczenie W .