wagi zadań specjalnych co to znaczy

Co to jest Wagi do zadań specjalnych. Co znaczy: szczególnych W związku ze starzeniem się.

Czy przydatne?

Wagi do zadań specjalnych definicja

Co znaczy:

Pacjenci mogą wymagać wagi niestandardowej



Wagi do zadań szczególnych





W związku ze starzeniem się społeczeństwa, problemami z metabolizmem coraz ważniejsze staje się precyzyjne monitorowanie masy ciała pacjentów. Równocześnie dla wielu osób wejście nawagę może stanowić nie lada wyzwanie.








Medycyna aktualnie przeżywa przełom: społeczeństwo się starzeje, do problemu otyłości dochodzą dolegliwości towarzyszące takie jak syndrom metaboliczny, dolegliwości krążenia, nadciśnienie, cukrzyca typu II i szereg innych chronicznych schorzeń. Osoby w podeszłym wieku cierpią na zaburzenia odżywiania, które są coraz częściej zbyt późno diagnozowane. Dla wielu osób mały krok na wagę to ogromne wyzwanie. Problem ten dotyczy nie tylko seniorów na oddziałach geriatrycznych, lecz również osób niepełnosprawnych ruchowo albo upośledzonych. również świeżo zoperowani pacjenci są poprzez jakis czas niesprawni ruchowo. Osoby nie wstające z łóżka jak na przykład pacjenci pod intensywnym nadzorem medycznym albo z oparzeniami ciała są niezdolne do samodzielnego wejścia na wagę lekarską, z kolei kontrola poziomu płynów w organizmie przez monitoring masy ciała jest w ich przypadku regularnie nadzwyczajnie istotna.

Standardowe wagi lekarskie są w tych sytuacjach bezużyteczne, a w ich miejsce potrzebne są urządzenia, które uwzględniają różne przypadki i oferują odpowiednie rozwiązania. Rozwiązaniami takimi jest ważenie w pozycji leżącej, siedzącej z podparciem o poręcz albo ważenie z osobą towarzyszącą.

Do zadań szczególnych stworzone są wagi łóżkowe, wagi krzesełkowe, wagi balkonikowe i z poręczą albo wagi umożliwiające ważenie z osobą towarzyszącą. Zapewniają one komfort wszystkim stronom biorącym udział w procesie ważenia i gwarantują dokładne wyniki pomiarów masy ciała pacjentów. Ważenie dzieje się bez wysiłku ze strony i pacjentów i personelu, co ułatwia pracę i skraca czas przeznaczony na wykonywanie tak standardowej czynności jaką jest ważenie.

Ważenie w pozycji leżącej

Pacjenci nie wstający z łóżka, zarówno w szpitalach jak i w ośrodkach opieki nad starszymi, wymagają wyjątkowej opieki ze strony personelu. Pomiar masy ciała musi odbywać się bez wysiłku dla pacjentów, czyli najlepiej w pozycji leżącej. Personel ma wybór dwóch rozwiązań: pacjent przewożony jest na łóżku transportowym albo leżance na wagę albo sama waga transportowana jest do łóżka pacjenta. Druga opcja jest praktyczna w razie oddziałów OIOM-u, gdzie pacjent podłączony jest do wielu urządzeń medycznych, co wyklucza przemieszczanie łóżka.

Na rynku dostępnych jest sporo wag umożliwiających ważenie pacjentów obłożnie chorych. Wagi wielofunkcyjne z obszernymi platformami oferują wystarczającą liczba miejsca na ważenie pacjentów na leżankach, noszach albo nawet standardowych łóżkach szpitalnych. Pacjenci na OIOM-ach są ważeni dzięki szczególnych wag. Ogniwa obciążnikowe bezwysiłkowo umieszczane są bezpośrednio pod kołami łóżek dzięki podnośników. Przedtem określona masa łóżka zostaje wytarowana i w ten sposób ustalana jest sama masa netto pacjenta.

Ważenie w pozycji siedzącej

Osoby starsze albo pacjenci, którzy nie mogą samodzielnie chodzić, a nawet stać, nie są w stanie utrzymać stojącej pozycji na wadze lekarskiej. Dla nich stworzone są wagi krzesełkowe do bezproblemowego ważenia w pozycji siedzącej. Gdy pacjent porusza się na wózku inwalidzkim, przesiada się on łatwo na siedzisko wagi, co umożliwiają odchylane podłokietniki.

również wagi wielofunkcyjne umożliwiają ważenie „na siedząco”. Na platformach wag wjazdowych można postawić krzesło, którego masa odejmowana jest dzięki funkcji TARA, aby precyzyjnie ustalić masę ważonej na nim osoby.

Ważenie w pozycji stojącej

Osoby niepełnosprawne ruchowo albo z problemami w systemie krążenia przy ważeniu na standardowych wagach lekarskich narażone są na upadki. Rynek oferuje sporo modeli wag wielofunkcyjnych z poręczami i balkonikami, które posiadają płaskie i nisko umieszczone platformy. Utrudnienie, jakim jest wejście na wagę zostaje dodatkowo zminimalizowane porzez sposobność trzymania się za poręcz. Gdy poręcz należy do obszaru ważenia, dokładne wyniki pomiarów są zagwarantowane, nawet gdy pacjent stoi podparty.

Wagi wielofunkcyjne zaopatrzone w rampy podjazdowe przystosowane są do ważenia pacjentów na wózkach inwalidzkich albo poruszających się z pomocą balkonika. Ograniczniki boczne platform, zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo. Masa samych pacjentów jest ustalana dzięki funkcji TARA, którą odejmuje się masę dodatkowego sprzętu.

Ważenie z osobą towarzyszącą

Szerokie platformy wag wielofunkcyjnych oferują wystarczającą liczba miejsca do ważenia pacjentów wspólnie z osobami towarzyszącymi. Na początku ustalana jest masa ciała opiekuna, która zostaje wytarowana. Następnie podtrzymywany poprzez opiekuna pacjent wprowadzany jest na wagę. Obciążenie max. do 300 kg jest wystarczające do jednocześnego ważenia dwóch dorosłych osób. Dzięki funkcji HOLD zamrażającej wartość na wyświetlaczu, można na początku zająć się pacjentem, a dopiero następnie w spokoju odczytać wyniki pomiarów. (MO)











Czym jest Wagi do zadań specjalnych znaczenie w Leczenie W .