zabrze rozbudowa centrum co to znaczy

Co to jest Zabrze: Rozbudowa IT w Centrum Chorób Serca. Co znaczy: Centrum Chorób Serca spółka.

Czy przydatne?

Zabrze: Rozbudowa IT w Centrum Chorób Serca definicja

Co znaczy:

mechanizm identyfikacji pacjentówZabrze: Rozbudowa IT w Centrum Chorób Serca

spółka Asseco Poland Spółka akcyjna dostarczy i wdroży >>mechanizm informatyczny w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, który umożliwi identyfikację pacjentów z województwa śląskiego na podstawie karty chipowej. Kontrakt o wartości około 2 mln zł brutto zostanie zrealizowany pośrodku 13 miesięcy.
Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu jest wiodącym w państwie specjalistycznym ośrodkiem rozpoznawania i leczenia chorób serca, naczyń i płuc u dorosłych i dzieci. Szpital jest laureatem międzynarodowych, a również krajowych nagród i wyróżnień. Dotyczą one osiągnięć klinicznych, naukowych, szkoleniowych i organizacyjnych w dziedzinie kardiologii dorosłych i dzieci, kardiochirurgii i transplantologii. Misją tego akademickiego ośrodka jest „ratować - leczyć - dawać - nadzieję”, co znaczy całodobową gotowość poprzez 7 dni w tygodniu do diagnozowania i nowoczesnego leczenia chorych z terenu województwa śląskiego, Polski południowej i całego państwie.


- Istotnym elementem misji zabrzańskiego ośrodka jest ocena, a później wdrażanie nowych pilotażowych metod i rozwiązań w dziedzinie efektywności i bezpieczeństwa stosowania nowych technologii i nowatorskich metod diagnozowania i leczenia chorób serca, płuc i naczyń. Fundamentalnym elementem tej oceny jest ocena jakości leczenia, jego skuteczności i bezpieczeństwa wspólnie z analizą medyczno-ekonomiczną – mówi prof. dr hab. n. med. Marian Zembala, dyrektor ŚCCS.


Umowa zawarta z ŚCCS obejmuje wdrożenie poprzez Asseco Poland Spółka akcyjna autorskiej aplikacji dla szpitali. W części „medycznej” będzie to Asseco Medical Management Solutions, rozwiązanie nowej generacji rozwijane poprzez Asseco od 2008 roku. w dziedzinie modułów administracyjnych wdrożony zostanie >>>mechanizm InfoMedica, który działa w powyżej 450 szpitalach w Polsce. Łącznie zaimplementowanych zostanie powyżej 30 modułów, które wykorzystywać będą między innymi dane z aplikacji aktualnie służących poprzez ŚCCZ (blisko 1,5 mln rekordów).


Moduły obejmują aptekę szpitalną, magazyn szpitalny, apteki oddziałowe, podręczne magazyny oddziałowe. Ponadto Asseco Poland Spółka akcyjna dostarczy Śląskiemu Centrum Chorób Serca w Zabrzu specjalistyczny >>>>mechanizm radiologiczny RIS/PACS-CARDIO koreańskiego producenta, spółki Infinitt.


Czym jest Zabrze: Rozbudowa IT w znaczenie w Leczenie Z .