zachodniopomorska onkologia co to znaczy

Co to jest Zachodniopomorska onkologia inwestuje 44 mln zł. Co znaczy: onkologia inwestuje 44 mln.

Czy przydatne?

Zachodniopomorska onkologia inwestuje 44 mln zł definicja

Co znaczy:

stworzenie nowy budynek szpitalaZachodniopomorska onkologia inwestuje 44 mln zł

Zachodniopomorskie Centrum Onkologii wybudowało pierwsze piętro Centrum Diagnostyki i Terapii Nowotworów Piersi. Cała inwestycja w budynek o pow. 8 tys. m kw będzie kosztować 44,5 mln zł. Dofinansowanie unijne projektu wyniesie 24,5 mln zł.
Budowa ma zakończyć się w 2012 roku. Będzie w nim miejsce na 60 łóżek i 20 stanowisk chemioterapii dziennej. Prace wykonuje spółka Wrobis z Wrocławia. Projekt jest na liście najważniejszych inwestycji województwa.

-Rozliczenia i przekazywanie pieniędzy następuje systematycznie – mówi Krystyna Pieczyńska, dyrektor szpitala – Teraz nawet będziemy rozliczać się co miesiąc.

W nowym budynku na parterze znajdą się przychodnie i poradnie: chirurgiczna, ginekologiczna, dermatologiczna, chorób sutka, chemioterapii. W budynku zostaną również umiejscowione pracownie: diagnostyki obrazowej, tomografii komputerowej, diagnostyki laboratoryjnej, histopatologii i apteka szczególnie do tak zwany cytostatyków, a więc leków służących do chemioterapii. Szpital będzie jeszcze dokupował wyposażenie, lecz już z innych środków. Na sprzęt, między innymi tomograf komputerowy, akcelerator, respirator i meble przeznaczy około 10 mln zł.

Szpital leczy około 20 tys. pacjentów rocznie. Pacjentów przyjmujących chemioterapie jest około 6,5 tys, w tym 60 procent stanowią osoby korzystające z opieki ambulatoryjnej. W szpitalu przebywają w zależności od potrzeb 1-2 dni w okresie, gdy przyjmują lek albo 5-6 tygodni w razie leczenia radioterapią. Poradnie udzielają około 60 tys. porad.

-Nie leczymy zachowawczo. Wszystkie łóżka jakie mamy są łóżkami ostrymi. To oznacza, iż pacjent przychodzi do nas tylko wtedy, kiedy jest potrzebę prowadzenie leczenia. Przeważnie pacjenci są w szpitalu, kiedy przyjmują leki, po których następuje 8 albo dłuższa przerwa- mówi Pieczyńska.


Czym jest Zachodniopomorska onkologia znaczenie w Leczenie Z .