braun avitum plany utworzenia co to znaczy

Co to jest B.Braun Avitum: plany utworzenia placówki. Co znaczy: utworzenia placówki B.Braun Avitum.

Czy przydatne?

B.Braun Avitum: plany utworzenia placówki definicja

Co znaczy:

Oferta dzierżawy powierzchniB.Braun Avitum: plany utworzenia placówki

B.Braun Avitum Poland z Nowego Tomyśla złożyła ofertę 20-letniej dzierżawy 200 m kw. powierzchni na terenie szpitala w Brodnicy prowadzonego poprzez Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu z ceną 25 zł brutto miesięcznie za metr kw. Firma zajmuje się świadczeniem usług dializ.
Z uzyskanych infromacji wynika, iż firma planuje uruchomienie usług medycznych, nie wyklucza stacji dializ, aczkolwiek wg specjalistów powierzchnia pomieszczeń jest zbyt mała, by prowadzić tam stację dializ. Była to jedyna oferta w konkursie. Z uzyskanych informacji wynika, iż oferta nie zawiera stawki inwestycji, lecz także nie wymagał tego szpital w warunkach konkursu. Warunkiem było prowadzenie działalności medycznej w dzierżawionych pomieszczeniach. B|Braun Avitum Poland posiada sieć stacji dializ na terenie Polski. Spółka istnieje od 2002. Prowadzi łącznie 16 stacji dializ w między innymi Miechowie, Elblągu, Drezdenku, Legnicy, Świebodzinie, Garwolinie, Łęcznej, Kutnie. firma we wszystkich stacjach świadczy usługi hemodializy, w dwunastu prowadzi poradnie nefrologiczne, w sześciu lokalizacjach prowadzi dializę otrzewnową. Z usług korzysta łącznie powyżej 1 tys. pacjentów. Wszystkie placówki posiadają kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Kontrakt placówek w woj. kujawko-pomorskim w Nowym Tomyślu przy ul. Sienkiewicza 3 wynosi 3,75 mln zł, w miejscowości Golub-Dobrzyń – 6,25 mln zł.

Avitum w 2009 roku miało powyżej 3 mln zł zysku netto w stosunku do 93 mln zł przychodów. Zatrudnienie wynosi około 300 osób. Pieniądze wniesiony do firmy to 23 mln zł. 60 procent udziałów należy do B Braun Avitum Austria, 40 proc do Aesculap Chifa. Prezesem zarządu jest Marek Łukaszyk. Avitum Austria na witrynie internetowej informuje, iż w państwach Europy Wschodniej notuje średnio 20 procentowy wzrost sprzedawanych usług pośrodku ostatnich 4 lat. Liczba pacjentów przyrasta o około 5-7 procent rocznie. W Europie około 300 tys. osób potrzebuje dializy.

Szpital w Grudziądzu na świadczenia z zakresu hemodializo terapii posiada umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia w 2010 roku warta 7,63 mln zł. Jednak umowa obejmuje pacjentów z rejonu Grudziądza. Pacjenci z Brodnicy objęci są opieką stacji w miejscowości Golub-Dobrzyń. Placówka ma również umowę na hospitalizację w dziedzinie nefrologii – około 400 tys. zł. Cały kontrakt placówki wynosi 142 mln zł, w tym na leczenie szpitalne – około 104 mln zł.


Czym jest B.Braun Avitum: plany znaczenie w Leczenie B .