biała podlaska umowa co to znaczy

Co to jest Biała Podlaska: Umowa ze szpitalami z Ukrainy. Co znaczy: Umowa ze szpitalami z Ukrainy.

Czy przydatne?

Biała Podlaska: Umowa ze szpitalami z Ukrainy definicja

Co znaczy:

Współpraca transgraniczna w ramach RPOBiała Podlaska: Umowa ze szpitalami z Ukrainy

Wojewódzki Szpital Secjalistyczny w Białej Podlaskiej (woj. lubelskie) podpisał z dwoma ukraińskimi szpitalami ( w Samborze i Starym Samborze) umowę o współpracy. Placówka nie podaje szczegółów kooperacji.
– Na razie podpisaliśmy umowę i dopiero teraz będziemy opracowywać szczegóły, na czym współpraca będzie precyzyjnie bazować. Aktualnie jestesmy na kroku negocjacji. Kiedy to będzie już jasne, dołączymy załącznik do umowy i wówczas będziemy się starać o dofinansowanie z UE na ten cel – wyjaśnia Joanna Kozłowiec, rzecznik prasowy szpitala w Białej Podlaskiej. Wspólne działania pomiedzy szpitalami będą się odbywały w ramach unijnego Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś –Ukraina 2007 – 2013.


Na ten okres wiadomo jedynie, iż współpraca będzie dotyczyła transportu sanitarnego i kardiologii. Prawdopodobnie obejmie ona szkolenia kadr i wymianę doświadczeń.

Szpital w Białej Podlaskiej już współpracuje na podobnych zasadach z jedną z białoruskich placówek medycznych.


kluczowym celem Programu Współpracy Polska – Białoruś –Ukraina jest wspieranie transgranicznych mechanizmów rozwojowych. Może on być wykonywany do końca 2016 roku, jednak wszystkie projekty muszą być zakontraktowanie do 31 grudnia 2013 roku. Całkowity budżet programu na lata 2007-2013 wynosi 202,9 mln euro (186,2 mln euro ze środków UE). Projekty mogą dostać do 90 procent dofinansowania całkowitych wydatków kwalifikowalnych.


Czym jest Biała Podlaska: Umowa ze znaczenie w Leczenie B .