białogard problemy co to znaczy

Co to jest Białogard: Problemy z przekształceniem szpitala. Co znaczy: przekształceniem szpitala.

Czy przydatne?

Białogard: Problemy z przekształceniem szpitala definicja

Co znaczy:

Nie ma chętnych na przejęcie placówkiBiałogard: Problemy z przekształceniem szpitala

Szpital Powiatowy w Białogardzie w najbliższym czasie nie zostanie przekształcony w spółkę. Starostwo nie porozumiało się w tej sprawie z lokalnymi samorządami gminnymi. Szpitalem na razie nie są również zainteresowane prywatne spółki.
- Chcieliśmy, by lokalne samorządy naszego powiatu przyłączyły się do firmy, którą stałby się szpital po przekształceniu, przez wykupienie udziałów. Nie były one jednak zainteresowane ta ofertą, bo nie chcą brać na siebie odpowiedzialności związanej z prowadzeniem szpitala - tłumaczy Tomasz Hynda, starosta powiatu białogardzkiego. - Oprócz tego, w naszym regionie jest wielkie bezrobocie – sięgające 30 procent osób czynnych zawodowo. Przez wzgląd na tym gminy dużo środków finansowych muszą przeznaczać na ich aktywizację i brakuje pieniędzy na inne inwestycje – dodaje Tomasz Hynda.


Starostwo prowadziło również rozmowy z podmiotami prywatnymi, które mogłyby być potencjalnymi chętnymi na prowadzenie szpitala. – Jak na razie, nie ma zainteresowania z ich strony tą ofertą – informuje Tomasz Hynda.


W ubiegłym roku Szpital Powiatowy w Białogardzie (woj. zachodniopomorskie) zanotował stratę na poziomie 1,5 mln zł. Wg szacunków powiatu, w tym roku rezultat finansowy placówka będzie miala na podobnym poziomie Zobowiązania Szpitala to ok. 7 mln zł. Dorobek placówki wynosi ok. 150 mln zł. W ostatnim czasie starostwo powiatowe przekazało placówce 700 tys. zł na pokrycie części zobowiązań z ubiegłych lat.


Czym jest Białogard: Problemy z znaczenie w Leczenie B .