białystok dotacji samorządu co to znaczy

Co to jest Białystok: 46 mln zł dotacji z samorządu. Co znaczy: z samorządu Samorząd województwa.

Czy przydatne?

Białystok: 46 mln zł dotacji z samorządu definicja

Co znaczy:

Inwestycja w Centrum OnkologiiBiałystok: 46 mln zł dotacji z samorządu

Samorząd województwa podlaskiego wpisał do kosztów budżetowych łącznie 46,46 mln zł na adaptację zespołu budynków przy ul. Warszawskiej i ul. Ogrodowej w Białymstoku na potrzeby Białostockiego Centrum Onkologii. Łączne wydatki brutto planowanych prac mają wynieść 58 mln zł.


To są opłaty zarówno na roboty budowlane jak i zakup wyposażenia. Czas trwania projektu określono na lata 2011 – 2014. W 2011 roku nakłady inwestycyjne określono na 6 mln zł, w 2012 roku na 15 mln zł. Pierwszy faza inwestycji obejmuje adaptację pomieszczeń na potrzeby nowego bloku operacyjnego i wykonanie parkingów. Na razie przedstawiciele Centrum nie informują, ile sal operacyjnych ma liczyć nowy blok.

Centrum Onkologii specjalistyczną opieką obejmuje ok. 1,3 mln ludności zamieszkałej w woj. podlaskim i w części województwa warmińsko-mazurskiego (powiaty: Ełk, Giżycko, Pisz, Olecko, Gołdap). W skład Centrum wchodzą: specjalistyczny szpital onkologiczny z 173 łóżkami, specjalistyczna gabinet onkologiczna z 10 poradniami, zakłady radioterapii, diagnostyki obrazowej, fizyki medycznej, patomorfologii, diagnostyki laboratoryjnej, medycyny nuklearnej. Specjalistyczny szpital onkologiczny posiada pięć oddziałów stacjonarnych i oddział dzienny rehabilitacji. Oddziały stacjonarne to: chirurgia onkologiczna z pododdziałem leczenia bólu, dwa oddziały radioterapii, onkologia kliniczna z pododdziałem chemioterapii dziennej, onkologia ginekologiczna z pododdziałem brachyterapii.

Czym jest Białystok: 46 mln zł dotacji znaczenie w Leczenie B .