białystok sprzedał co to znaczy

Co to jest Białystok: GE sprzedał TK za 1,5 mln zł. Co znaczy: TK za 1,5 mln zł GE Medical Systems.

Czy przydatne?

Białystok: GE sprzedał TK za 1,5 mln zł definicja

Co znaczy:

Inwestycja w diagnostykę obnrazowąBiałystok: GE sprzedał TK za 1,5 mln zł

GE Medical Systems Polska dostarczy 16-rzędowy tomograf komputerowy do Szpitala MSWiA w Białymstoku za blisko 1,5 mln zł. Oferta TMS po odwołaniu i powtórzeniu czynności przetargowych uzyskała mniej punktów w ocenie.
Placówka prowadzi dziewięć stacjonarnych oddziałów szpitalnych, na których rocznie hospitalizowanych jest blisko 8 tys. chorych z Podlasia, lecz także województw ościennych. Oddziały to między innymi intensywna leczenie, ortopedia, geriatria, ginekologia, chirurgia ogólna, chirurgia onkologiczna, dzienny oddział leczenia nerwic. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2010 rok wynosi 31,7 mln zł, w tym na leczenie szpitalne – blisko 27 mln zł. Powyżej 6,7 mln zł wynosi umowa na świadczenia z zakresu kardiologii, 3,9 mln zł na świadczenia z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii, 2,9 mln zł – urologii. Placówka posiada umowy na ambulatoryjna opiekę specjalistyczna o łącznej wartości około 4 mln zł i kontrakty na rehabilitację leczniczą i opiekę psychiatryczną. Placówka zatrudnia około 400 osób. Posiada odnowiony w 2009 roku certyfikat Mechanizmu Kierowania Jakością ISO 9001:2000.

GE Healthcare, której firmą zależną jest GE Medical Systems Polska, jest częścią globalnego koncernu General Electric. Firma ma powyżej 17 mld dolarów obrotu i zatrudnia 46 tys. osób w 100 państwach świata. Jest dostarczycielem technologii medycznych z zakresu obrazowania, diagnostyki, monitoringu pacjenta, jak także z dziedziny technologii biofarmaceutycznych. Spółka oferuje osprzętowanie do kardiologii, opieki nad noworodkami, onkologii, obrazowania molekularnego, chirurgii, reumatologii. TMS jest dystrybutorem sprzętu japońskiej spółki Toshiba.


Czym jest Białystok: GE sprzedał TK za znaczenie w Leczenie B .