białystok osteo medic rozwija co to znaczy

Co to jest Białystok: Osteo-Medic rozwija rehabilitację. Co znaczy: rehabilitację Centrum Medyczne.

Czy przydatne?

Białystok: Osteo-Medic rozwija rehabilitację definicja

Co znaczy:

Centrum wymienia lokalizacjęBiałystok: Osteo-Medic rozwija rehabilitację

Centrum Medyczne Osteo-Medic z Białegostoku planuje w lipcu planuje zmienić lokalizację przychodni. Centrum ma przenieść do nowego budynku przy ul. Wiejskiej. Od lipca rozpoczną w nim już funkcjonować przychodnie, od września ma ruszyć rehabilitacja kardiologiczna.
Budynek jest trzypiętrowy. Będą w nim gastrolodzy, kardiolodzy, lekarze leczący osteoporozę, reumatolodzy i interniści. Centrum ma w planach również utworzenie również dziennego ośrodka rehabilitacji kardiologicznej i rehabilitacji ogólnej. Od lipca ma ruszyć rehabilitacja chorych na osteoporozę. Od września 2010 roku rehabilitacja kardiologiczna.

- Z tym, iż na początku będzie pełnopłatna, lecz będziemy starać się o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia - mówi dr Jerzy Supronik, doktor Osteo-Medic.

Wydatek utworzenie dziennego centrum rehabilitacji kardiologicznej i ośrodka badań klinicznych to ok. 1,6 mln zł. Firma podpisała również umowę na dofinansowanie unijne projektu w wysokości blisko 500 tys. zł. Kapitał zostały przyznane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego z Funduszy na wsparcie innowacyjności i inwestycji mikroprzedsiębiorstw.

W Polsce 28 tys. osób jest rehabilitowanych po operacjach kardiologicznych. To jest 17 procent tych, którzy tego potrzebują. Samych ostrych stanów wieńcowych jest 140 tys., a zabiegów kardiochirurgicznych – 24 tys. W Podlaskiem dostępność rehabilitacji kardiologicznej jest niska. Żaden ośrodek rehabilitacji stacjonarnej nie ma podpisanego kontraktu z NFZ. W czasie gdy specjaliści twierdzą, iż na rehabilitację stacjonarną powinni trafiać tylko najciężej chorzy. Pozostali powinni być rehabilitowani w trybie dziennym. Wg danych NFZ za 2008 rok, rehabilitacja kardiologiczna w trybie ambulatoryjnym jest kontraktowana i wykonywana w Polsce w 35 ośrodkach, co pozwala na rehabilitację rocznie tylko ok. 3700 pacjentów.


Czym jest Białystok: Osteo-Medic znaczenie w Leczenie B .