bielsko biała dzierżawy co to znaczy

Co to jest Bielsko-Biała: 3 tys. m.kw do dzierżawy na pralnię. Co znaczy: dzierżawy na pralnię.

Czy przydatne?

Bielsko-Biała: 3 tys. m.kw do dzierżawy na pralnię definicja

Co znaczy:

Outsourcing usług w szpitaluBielsko-Biała: 3 tys. m.kw do dzierżawy na pralnię

Samorząd województwa śląskiego wyraził zgodę na wydzierżawienie pralni Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej na moment 10 lat. Do wynajęcia zostanie przeznaczone 2,98 tys. m kw powierzchni wspólnie z wyposażeniem. W dalszym ciągu w pomieszczeniach ma być prowadzona działalność pralnicza.
aktualnie pralnia znajduje się w strukturze placówki. Szpital po trzech kwartałach 2010 roku zanotował 7,47 mln zł utraty netto wobec 4,22 mln zł utraty netto po trzech kwartałach 2009 roku. Wydatki placówki po trzech kwartałach 2010 roku wyniosły 83 mln zł w stosunku do 75,6 mln zł przychodów. Po trzech kwartałach 2009 roku wydatki wynosiły 80 mln zł a przychody 76 mln zł.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej jest jednym z większych obok południowej Polski. Prowadzi 18 oddziałów szpitalnych i hospitalizuje ok. 20 tys. pacjentów rocznie. Przy szpitalu funkcjonuje stacja dializ na 18 stanowisk. Dziennie 26 stycznia 2011 roku placówka podpisała z Narodowym Funduszem Zdrowia kontrakty warte 11 mln zł, w tym na leczenie szpitalne – na niecały mln złotych. W 2010 roku kontrakty miały wartość 89 mln zł, w tym na leczenie szpitalne było przeznaczone 73 mln zł. Umowy o największej wartości obejmowały świadczenia z zakresu neonatologii – 7 mln zł, anestezjologii i intensywnej terapii – 6,6 mln zł, ortopedii i traumatologii narządu ruchu – 6,4 mln zł. Placówka świadczy takżę usługi z zakresu okulistyki, urologii, kardiologii, neurologii i neurochirurgii i gastroenterologii. Szpital prowadzi szpitalny oddział ratunkowy, na razie bez kontraktu na 2011 rok.


Czym jest Bielsko-Biała: 3 tys. m.kw do znaczenie w Leczenie B .