biomaxima przygotowuje przejęć co to znaczy

Co to jest BioMaxima przygotowuje się do przejęć. Co znaczy: przygotowuje się do przejęć BioMaxima.

Czy przydatne?

BioMaxima przygotowuje się do przejęć definicja

Co znaczy:

firma prowadzi rozmowy z trzema podmiotamiBioMaxima przygotowuje się do przejęć

BioMaxima - producent odczynników do laboratoriów i szybkich testów diagnostycznych zaczął rozmowy z trzema kandydatami dotyczące przejęcia. Spółka na maj 2010 roku zapowiedziała już swój debiut na rynku NewConnect.
- Podmioty najlepsze dla nas to takie, które osiągnęły poziom rozwoju i nie rozwijają się dalej, raczej z powodów kapitałowych - tłumaczy Henryk Lewczuk, prezes BioMaximy. - Lokalizacja nie jest ważna. Większe znaczenie ma dla nas przedział obrotów pomiędzy 1-3 mln zł - dodaje.

Spółka najpierw maja przejęła już 100 procent udziałów w firmie Bio-Farm. Właścicielowi lubelskich laboratoriów zapłaciłą 0,5 mln zł. Z prywatnej emisji akcji >firma pozyskała 3,12 mln zł. O następnych przejęciach Lweczuk mało jeszcze mówi, gdyż negocjacje są nadal otwarte.

BioMaxima Spółka akcyjna jest polską spółką od ośmiu lat działającą w branży diagnostyki laboratoryjnej. W oparciu o opracowane poprzez pracowników spółki technologie produkuje ciekłe odczynniki biochemiczne, odczynniki lateksowe i analizatory jonów serii BM ISE.

BioMaxima w 2009 roku osiągnęła 6,7 mln zł przychodów ze sprzedaży wobec 6,2 mln zł w 2008 roku. Zysk netto wyniósł adekwatnie 610 tys. zł wobec 480 tys. Jest producentem powyżej 30 produktów. W ubiegłym tygodniu pozyskała 270 tys. zł ze środków unijnych na badania nad następnym szybkim testem immunochromatograficznym, wykorzystywany do wykrywania ustalonych substancji w pobranych od pacjenta próbkach. Całkowity wydatek inwestycji wyniesie 400 tys. zł. Dopiero co zainwestowała także niecałe 3,5 mln zł we swoje centrum badawczo-produkcyjne, które powstaje na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Mielec - Podstrefa Lublin. Z kolei pod koniec 2009 roku >firma podpisała umowę z największą siecią laboratoryjną w Polsce - Diagnostyką Kraków.

W swoim portfolio
spółka posiada testy, odczynniki i urządzenia przeznaczone dla laboratoriów diagnostycznych służby zdrowia, szpitalnych oddziałów ratunkowych, gabinetów lekarskich, gabinetów weterynaryjnych. Współpracuje z prawie 2 tys. laboratoriów w całej Polsce, konkurując m. in. z firmami takimi jak Siemens czy Roche.


Czym jest BioMaxima przygotowuje się do znaczenie w Leczenie B .