biomaxima zyski przejęcia co to znaczy

Co to jest BioMaxima: zyski z przejęcia spółki Polab. Co znaczy: przejęcia firmy Polab Sprzedaż.

Czy przydatne?

BioMaxima: zyski z przejęcia spółki Polab definicja

Co znaczy:

Rynek produktów laboratoryjnychBioMaxima: zyski z przejęcia firmy Polab

Sprzedaż materiałów jednorazowych spółki Polab, przejętej poprzez spółkę BioMaxima, w 2010 roku wyniosła 3,2 mln zł. Materiały jednorazowe to nowy segment działalności firmy BioMaxima, którego rozmiar jest szacowana w Polsce na około 50 mln zł rocznie.


Jednorazowe materiały zużywalne to: pipety, końcówki do pipet, probówki, pojemniki na płyny i tym podobne, szkło laboratoryjne, naczynka i kuwety do analizatorów. Polab jest wyłącznym dystrybutorem produktów włoskiej spółki Biosigma, specjalizującej się w produkcji biotechnologicznych materiałów zużywalnych dla laboratoriów i ośrodków badawczych.

- Szpitale i laboratoria, chcące zakupić jednorazowe materiały zużywalne, mają aktualnie do wyboru produkty chińskie, które są słabszej jakości, i artykuły producentów europejskich – właśnie ten lepszy jakościowo asortyment znajduje się raczej w ofercie BioMaximy i Polab – mówi Henryk Lewczuk, prezes BioMaximy.

W 2010 roku Polab osiągnął przychód wygenerowany wygranymi przetargami na poziomie 0,55 mln zł. BioMaxima (w tym Polab) tylko w momencie październik 2010 - luty 2011 wygrała przetargi na łączną wartość 2 mln zł, z czego 0,61 mln zł stanowią przetargi na dostawę jednorazowych materiałów zużywalnych. BioMaxima zakłada na 2011 rok zysk netto na poziomie miliona zł a łączne przychody 11,3 mln zł.

BioMaxima SA sprzedaje produkty służące w diagnostyce laboratoryjnej. Od czerwca 2010 roku firma notowana jest na NewConnect. Należy do indexu LifeScience. W swoim portfolio posiada testy, odczynniki i urządzenia przeznaczone dla laboratoriów diagnostycznych służby zdrowia, szpitalnych oddziałów ratunkowych, gabinetów lekarskich, gabinetów weterynaryjnych. Współpracuje z prawie 2 tysiącami laboratoriów w całej Polsce. BioMaxima zamierza być pierwszym w Polsce producentem szybkich testów diagnostycznych (testy ciążowe, testy na liczne dolegliwości zakaźne, i testy wykrywające narkotyki). Spółka pozyskała środki unijne na badania nad szybkim testem immunochromatograficznym do wykrywania krwi utajonej. Całkowity wydatek tej inwestycji to 400 tys. zł.

Czym jest BioMaxima: zyski z przejęcia znaczenie w Leczenie B .