bkupiec certyfikat szpitala co to znaczy

Co to jest Biskupiec: certyfikat Szpitala bez bólu . Co znaczy: bez bólu Szpital powiatowy w.

Czy przydatne?

Biskupiec: certyfikat "Szpitala bez bólu" definicja

Co znaczy:

Lepsza opieka pooperacyjnaBiskupiec: certyfikat "Szpitala bez bólu"

Szpital powiatowy w Biskupcu dostał certyfikat „Szpitala bez bólu”, którego ważność została określona na 3 lata do 17 lutego 2014 roku. Certyfikat jest przyznawany placówkom, które spełnią określone kryteria i przyczyniają się do podniesienia jakości uśmierzania bólu pooperacyjnego.


Certyfikat jest nadawany poprzez Polskie Towarzystwo Badania Bólu i Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Towarzystwo Chirurgów Polskich, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne i Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne.

Szpital w Biskupcu prowadzi siedem oddziałów: anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgii dziecięcej z laryngologią, chirurgii ogólnej z laryngologią, chirurgii urazowo-ortopedycznej, oddziały ginekologiczno-położniczy, neurologii, internistyczno-kardiologiczny, pediatrii i alergologii. Przy placówce funkcjonuje Wojewódzki Ośrodek Rehabilitacji Kardiologicznej. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2011 rok wynosi 26,48 mln zł, w tym na leczenie szpitalne jest przeznaczone 22 mln zł. Umowy o największej wartości obejmują świadczenia z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu – 4 mln zł, chirurgii ogólnej – 3 mln zł. Chirurgia dziecięca ma wartość 1,65 mln zł. Rehabilitacja kardiologiczna w warunkach stacjonarnych ma wartość blisko 1,8 mln zł. Placówka posiada również finansowanie ratownictwa medycznego w wysokości 1,2 mln zł i realizuje program leczenia dolegliwości Gauchera o wartości powyżej 1,2 mln zł. Przy szpitalu funkcjonują poradnie specjalistyczne, a wartość ambulatoryjnej opieki specjalistycznej to 624 tys. zł na 2011 rok.

Czym jest Biskupiec: certyfikat znaczenie w Leczenie B .