bogatynia milion nowy tomograf co to znaczy

Co to jest Bogatynia: milion zł na nowy tomograf. Co znaczy: zł na nowy tomograf Szpital w Bogatyni.

Czy przydatne?

Bogatynia: milion zł na nowy tomograf definicja

Co znaczy:

zamiana sprzętu diagnostycznego w placówceBogatynia: mln zł na nowy tomograf

Szpital w Bogatyni zamierza kupić 16-rzędowy tomograf komputerowy. Kapitał ma nadzieję uzyskać z dotacji gminny, która jest organem założycielskim placówki. Szpital wnioskował o kwotę ok. miliona złotych.
- W konsekwencji powodzi doświadczyliśmy poważnych spadków napięcia prądu, co przyczyniło się do uszkodzeń sprzętu, którego dotąd używaliśmy – mówi Krzysztof Rozenbajger – specjalista do spraw marketingu szpitala. - Odcięcie od świata wywołało, iż byliśmy jednym miejscem, gdzie możliwe było wykonywanie badań.

Spadki napięcia wpłynęły źle także na na mammograf, jednak placówka z pomocą gminy unowocześniła sprzęt, który aktualnie pracuje. Jednak dalsze plany obejmują również zakup nowego mammografu, gdyż przypadek po powodzi przyczyniła się do zubożenia mieszkańców, co natomiast ograniczyło ich możliwości zarządzania się do odleglejszych ośrodków w celu wykonania badań diagnostycznych z racji na wydatki dojazdów.

- Dziękujemy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy za aparat USG – mówi Roznebajger – Być może pojawi się jeszcze sposobność uzyskania wsparcia przy zakupie mammografu.

Szpital w Bogatyni prowadzi kilka oddziałów, w tym wewnętrzny, anestezjologii, ginekologiczno-położniczy, chirurgiczny, dziecięcy. W strukturę SP ZOZ Bogatynia wchodzą również dwie przychodnie w Bogatyni i wiejskie ośrodki zdrowia w Porajowie, Opolnie-Zdroju, Działoszynie. Szpital w Bogatyni dostał w październiku 2010 roku certyfikat "Szpitala bez bólu".


Czym jest Bogatynia: milion zł na nowy znaczenie w Leczenie B .