bruker sprzedaż spektrometrów co to znaczy

Co to jest Bruker: sprzedaż spektrometrów dla UJ. Co znaczy: spektrometrów dla UJ Bruker Polska z.

Czy przydatne?

Bruker: sprzedaż spektrometrów dla UJ definicja

Co znaczy:

Aparatura dla Centrum Rozwoju LekówBruker: sprzedaż spektrometrów dla UJ

Bruker Polska z Poznania sprzedał spektrometry elektronowego rezonansu paramagnetycznego Uniwersytetowi Jagiellońskiemu w Krakowie za 1,13 mln zł netto. Aparatura została kupiona na potrzeby Jagiellońskiego Centrum Rozwoju Leków.


Początkowo zamówienie było szacowane na 1,26 mln zł netto. Jagiellońskie Centrum Rozwoju Leków powstaje na terenie Krakowskiego Parku Technologicznego LifeScience, należącego do Jagiellońskiego Centrum Innowacji przy ul. Bobrzyńskiego w Krakowie.

Celem działalności JCET jest rozwijanie interdyscyplinarnych badań nad nowymi mechanizmami farmakoterapeutycznymi, mechanizmami działania farmakologicznego i właściwościami terapeutycznymi oryginalnych związków chemicznych (pochodzenia naturalnego i syntetycznego), wskazanie ich potencjału terapeutycznego w klinice, a następnie doprowadzenie wybranych związków chemicznych do etapy wstępnych badań klinicznych.

Szczególne znaczenie w realizacji projektu ma planowana specjalizacja JCET w dziedzinie poszukiwania oryginalnych leków śródbłonkowych i zakres planowanych badań oceniających w sposób całościowy działanie związków chemicznych na śródbłonek, ścianę naczyń krwionośnych i układ krążenia.

Bruker jest producentem wysokospecjalistycznej aparatury i rozwiązań technologicznych do badań molekularnych o niemieckich korzeniach. Oferuje między innymi technologie rezonansu magnetycznego, masowej spektrometrii, usługi analityczne. Korporacja ma własne przedstawicielstwa w Azji, Afryce, Australii i Nowej Zelandii, Europie, Ameryce Północnej i Południowej. Zatrudnia na całym świecie 4,4 tys. osób i prowadzi działalność w 90 lokalizacjach.

Czym jest Bruker: sprzedaż znaczenie w Leczenie B .