bruss diagnostyka fryda nzoz co to znaczy

Co to jest Bruss, Diagnostyka i Fryda dla NZOZ Zdrowie. Co znaczy: Fryda dla NZOZ Zdrowie.

Czy przydatne?

Bruss, Diagnostyka i Fryda dla NZOZ Zdrowie definicja

Co znaczy:

Usługi diagnostyki laboratoryjnejBruss, Diagnostyka i Fryda dla NZOZ Zdrowie

Laboratoria Bruss, Laboratoria Medyczne Fryda i firma Diagnostyka interesują się świadczeniem usług z zakresu diagnostyki laboratoryjnej w NZOZ Zdrowie w Kwidzynie. Placówka liczy na oszczędności rzędu 10-15 proc. w stosunku do wydatków utrzymania laboratorium.
NZOZ Zdrowie w Kwidzynie liczy, iż inwestor dokona wszelkich niezbędnych inwestycji w poprawę warunków funkcjonowania laboratorium, co przyczyni się również do powiększenia dostępności świadczeń. Szpitala nie stać na inwestycje równocześnie unowocześniające placówkę i laboratorium. Dlatego zdecydował się na pozyskanie inwestora.


NZOZ Zdrowie z Kwidzyna zamierza zlecić usługi laboratoryjne o wartości minimum 2,27 mln zł. Oczekiwany moment wykonywania badań to 1 lipca 2011 roku do końca czerwca 2021 roku. W sumie do przeprowadzenia będzie powyżej mln oznaczeń.


Badania mają być realizowane z obszaru immunologii, biochemii, koagulologii, analityki ogólnej, markerów nowotworowych, serologii, hematologii, bakteriologii. Zakres badań obejmuje między innymi morfologię krwi, badanie moczu, glukozy, kreatyniny, jonów potasu i sodu, badania wybranych hormonów. Badania mają być przeprowadzanie w laboratorium na terenie szpitala, które placówka zamierza oddać w dzierżawę wraz ze sprzętem. Czynsz za metr kw powierzchni ma wynieść 20 zł brutto.


NZOZ Zdrowie prowadzi dziesięć oddziałów szpitalnych, w tym chirurgiczny, chirurgii urazowo-ortopedycznej, urologiczny, położniczo-ginekologiczny, noworodków i wcześniaków, dziecięcy, kardiologiczny, wewnętrzny, anestezjologii i intensywnej terapii, szpitalny oddział ratunkowy. Jest prowadzony poprzez spółkę między innymi z udziałem samorządu powiatowego.


Laboratoria Medyczne Bruss to spółka prowadząca laboratoria medyczne od 1999 roku medyczne laboratoria diagnostyczne. spółka współpracuje z laboratoriami Limbach Laboratory w Heidelbergu i Gdańskim Uniwersytetem Medycznym. Laboratoria Bruss wykonują powyżej trzy miliony badań rocznie z zakresu diagnostyki medycznej dla potrzeb: podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej, prywatnych gabinetów lekarskich, pacjentów indywidualnych, szpitali, spółek farmaceutycznych i innych instytucji prowadzących badania kliniczne (CRO).


Laboratoria Medyczne Fryda prowadzą powyżej 30 laboratoriów w całej Polsce, zarówno szpitalnych jak i ambulatoryjnych. Placówki firmy w 2010 roku wykonały powyżej 9 mln oznaczeń. Z usług firmy korzysta powyżej 1000 placówek medycznych w całym państwie. Dla pacjentów indywidualnych dostępnych jest powyżej 50 punktów pobrań.


ekipa Diagnostyka to ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych działająca od 1998 roku. spółka posiada aktualnie 10 oddziałów w całej Polsce, pięć firm zależnych - wspólnie blisko 200 placówek na terenie państwie. Rocznie Diagnostyka wykonuje powyżej 18 mln testów i współpracuje z kilkoma tysiącami placówek ochrony zdrowia.


Czym jest Bruss, Diagnostyka i Fryda znaczenie w Leczenie B .