brzesko proc zysku co to znaczy

Co to jest Brzesko: 40 proc. zysku na termomodernizacji. Co znaczy: termomodernizacji Rachunki za.

Czy przydatne?

Brzesko: 40 proc. zysku na termomodernizacji definicja

Co znaczy:

Szpital minimalizuje rachunkiBrzesko: 40 procent zysku na termomodernizacji

Rachunki za ciepło szpitala powiatowego w Brzesku pomniejszyły się zimą o około 40 tys. zł miesięcznie po przeprowadzeniu inwestycji we swoją kotłownię gazową. Dodatkowo placówka oszczędza na niższym poborze energii elektrycznej.
- Przed realizacją projektu kompleksowej termomodernizacji wspólnie z ociepleniem, zamianą instalacji ciepłej i zimnej wody, w trakcie zimy temperatura w pomieszczeniach nie była dość wysoka i pracownicy korzystali z urządzeń dogrzewających – mówi Józefa Szczurek-Żelazko, dyrektor szpitala – teraz nie ma już takiej potrzeby.

Wydatek kotłowni wyniósł około 3,5 mln zł. Przedtem, kiedy placówka korzystała z sieci ciepłowniczej utraty ciepła były duże, a szpital płacił w styczniu powyżej 100 tys. zł miesięcznie za ogrzewanie. Przed projektem audyt energetyczny wskazał, iż możliwe do uzyskania oszczędności w przypadku jego przeprowadzenia zmniejszą wydatki o ok. 40 procent I tak się stało.

Placówka prowadzi jedenaście oddziałów, w tym urologiczny, rehabilitacji dla dzieci, chorób płuc, noworodkowy, wewnętrzny, ratunkowy. Szpital prowadzi 378 łóżek. Przy placówce funkcjonuje także dwadzieścia pięć poradni specjalistycznych, w tym między innymi leczenia bólu, logopedyczna, zdrowia psychicznego, nefrologiczna, neurologiczna, ortodontyczna, otolaryngologiczna, endokrynologiczna, cukrzycowa. Placówka prowadzi również zakład analityki medycznej i zakład radiologii, a również pracownie spirometryczna, cytologii, bronchoskopii, endoskopii.

Pow. Brzesko zajmuje region 590 km kw., na którym zamieszkuje blisko 90 tys. mieszkańców. W skład powiatu wchodzi 7 gmin.


Czym jest Brzesko: 40 proc. zysku na znaczenie w Leczenie B .