brzesko kontraktem 2012 roku co to znaczy

Co to jest Brzesko: SOR z kontraktem od 2012 roku. Co znaczy: od 2012 roku Brzeskie Centrum.

Czy przydatne?

Brzesko: SOR z kontraktem od 2012 roku definicja

Co znaczy:

Środki na zastosowanie inwestycjiBrzesko: SOR z kontraktem od 2012 roku

Brzeskie Centrum Medyczne od stycznia 2012 roku liczy na zakontraktowanie w NFZ szpitalnego oddziału ratunkowego. Na razie sprzęt kupiony na SOR nie jest w pełni wykorzystany. Nowy oddział powstał dlatego, iż najbliższe są oddalone o kilkadziesiąt kilometrów.
- Nie mamy finansowania, nie możemy zatrudnić więcej kadry i co za tym idzie, nie możemy w pełni wykorzystywać sprzętu, ponieważ używamy go jedynie w sytuacjach pilnych. Pacjenci, którzy potrzebują świadczeń trafiają i tak do nas – mówi Mariusz Grochowski, dyrektor szpitala – Oddział funkcjonuje w ramach izby przyjęć, na którą mamy finansowanie.


Szpital liczy na finansowanie, ponieważ zrealizował wartą 6 mln zł inwestycję w nowy budynek oddziału po tym, jak lokalizacja została wpisana na listę placówek zabezpieczających świadczenia ratunkowe dla mieszkańców części województwa opolskiego. Po dokończeniu inwestycji plan się wymienił. Aktualnie znowu nastąpiła zmiana i szpital liczy na kontrakt. Oddział funkcjonuje w ramach izby przyjęć, na którą placówka ma finansowanie. Od 2012 roku kwoty płacone poprzez opolski oddział NFZ na świadczenia udzielane na SOR mają wzrosnąć o ok. 1,5 tys. zł.


kapitał na inwestycję w oddział pochodziły ze środków unijnych w ramach programu Infrastruktura i Środowisko, a wkład własny został zapewniony poprzez Starostwo Powiatowe. Decyzja o stworzeniu oddziału była motywowana położeniem szpitala w sąsiedztwie autostrady biegnącej poprzez województwa opolskie i dolnośląskie. W czasie gdy odległość do najbliższych SOR w innych szpitalach wynosi kilkadziesiąt kilometrów.


Kontrakt Brzeskiego Centrum Medycznego z Narodowym Funduszem Zdrowia w 2011 roku wynosi 28,24 mln zł, w tym na leczenie szpitalne przeznaczono 20,69 mln zł. Wartość finansowania izby przyjęć została wyceniona na blisko 1,45 mln zł w 2011 roku. Szpital posiada kontrakt na ratownictwo medyczne o wartości 1,78 mln zł. W dziedzinie leczenia szpitalnego na oddziałach zabiegowych umowy o największej wartości obejmują świadczenia z ortopedii i traumatologii narządu ruchu – powyżej 3,7 mln zł i chirurgii – 3,4 mln zł.


Brzeskie Centrum Medyczne liczy 300 łóżek. Prowadzi dziesięć oddziałów, w tym między innymi intensywnej terapii, chirurgii ogólnej, urazowo-ortopedycznej, dziecięcy, wewnętrzny i noworodków.


Czym jest Brzesko: SOR z kontraktem od znaczenie w Leczenie B .