budopol rozbudowa co to znaczy

Co to jest Budopol: rozbudowa torakochirurgii za 5 mln. Co znaczy: torakochirurgii za 5 mln.

Czy przydatne?

Budopol: rozbudowa torakochirurgii za 5 mln definicja

Co znaczy:

Inwestycja w nowe technologie medyczneBudopol: rozbudowa torakochirurgii za 5 mln

Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w 2011 roku rozbuduje blok operacyjny o salę przeznaczoną do przeszczepu płuca i powiększy o 18 miejsc oddział pulmonologiczno-internistyczny. Wykonawcą inwestycji wartej 5,4 mln zł jest spółka Budopol z Poznania.- W tym roku planowana jest rozbudowa budynku głównego przez dobudowę trzech kondygnacji. Na parterze znajdzie się pracownia histopatologii, na piętrze blok operacyjny, skomunikowane tak, by możliwe było wykonanie badania histopatologicznego w czasie prowadzenia operacji – mówi Jolanta Stachowiak, zasatępca dyrektora do spraw administracyjno-eksploatacyjnych – Na drugim piętrze znajdzie się oddział szpitalny, który docelowo ma liczyć ok. 48 łóżek.

Umowa ze firmą Budopol obejmie zarówno wykonanie robót budowlanych jak dostawy sprzętu na stałe montowanego w pomieszczeniach, w tym na sali operacyjnej. W projekcie znajduje się również stworzenie sali wybudzeń i pomieszczeń dla personelu adekwatnie skomunikowanych z blokiem operacyjnym. Placówka aktualnie posiada dwie sale operacyjne. Przez wzgląd na zamierzeniem ubiegania się poprzez szpital o akredytację na przeszczepy płuca placówka kupiła już urządzenie ECMO konieczne przy przeszczepach. W przypadku uzyskania akredytacji Centrum byłoby trzecim ośrodkiem w Polsce, które wykonuje przeszczepy płuca. W 2010 roku w Polsce wykonano 12 przeszczepów płuca. Na organ czekało w tym czasie 29 osób. Kapitał na inwestycję pochodzą z samorządu województwa wielkopolskiego.

Zakres usług oferowanych poprzez Centrum obejmuje pulmonologię, ftyzjatrię, a więc diagnozowanie i leczenie gruźlicy, onkologię kliniczną, leczenie chorób wewnętrznych towarzyszących chorobom układu oddechowego, torakochirurgię, intensywną terapię, leczenie tlenem, medycynę paliatywną, diagnostykę laboratoryjną i endoskopową, diagnostykę obrazową i badania czynnościowe układu oddechowego

Budopol Poznań funkcjonuje na rynku budowlanym jako wykonawca inwestycji w budynki użyteczności publicznej, w tym szpitali, budynków mieszkalnych i innych. W dziedzinie inwestycji szpitalnych realizowała pomiędzy innymi projekty w Lesznie, Pile, Legnicy, Warszawie i Poznaniu.

Czym jest Budopol: rozbudowa znaczenie w Leczenie B .