budowa inwestycja publiczny co to znaczy

Co to jest Budowa czy inwestycja w publiczny szpital. Co znaczy: inwestycja w publiczny szpital.

Czy przydatne?

Budowa czy inwestycja w publiczny szpital definicja

Co znaczy:

MedMarket 2010: spotkanie branży medycznejBudowa czy inwestycja w publiczny szpital

Pytanie o to, jakie musiałyby być spełnione warunki, aby prywatni inwestorzy inwestowali w placówki publiczne, to tylko jedno z wielu, które padną w trakcie tegorocznego VI Forum Rynku Medycznego Medmarket 2010.
Medicover otworzył szpital w licu 2009 rokuAutor: Medicover- W Warszawie szpitale publiczne wyglądają coraz lepiej, są coraz nowocześniej zaopatrzone. Widać, iż coraz więcej z nich dostrzega wagę kwestii obsługowych i pracuje nad tym. W wypadku, gdy rzeczywiście jest tyle dobrze zaopatrzonych publicznych szpitali, prowadzone są liczne nowe inwestycje, także prywatne, pojawia się pytanie o sedno inwestowania w Warszawie w prywatny wieloprofilowy szpital – mówi Anna Rulkiewicz-Kaczyńska, prezes zarządu Lux Med. Na pytanie o sposobność przejęcia dobrego szpitala publicznego odpowiada: - Na pewno byśmy się głęboko zastanowili.

W otwierającym konferencję panelu na temat obszarów i możliwości współpracy publicznych i prywatnych placówek ochrony zdrowia udział wezmą zarówno dyrektorzy sporych szpitali publicznych jak i prezesi największych prywatnych firm świadczących usługi medyczne. Wprowadzeniem do debaty z ich udziałem będzie badanie działań prowadzonych poprzez dwie firmy, których postęp oparty jest na wejściu kapitałowym i zarządczym w publiczne placówki ochrony zdrowia.

Katarzyna Adamek, dyrektor zarządzająca Polsko-Amerykańskich Klinik Serca przedstawi doświadczenia budowania sieci klinik kardiologicznych w oparciu o przejęte i przekształcone oddziały szpitali publicznych. Z kolei wystąpienie Jarosława Fedorowskiego, prezesa zarządu Szpitali Polskich, dotyczyło będzie procesu przejęcia kierowania publicznym szpitalem na zasadzie dzierżawy operatorskiej.

- Bazuje ona na tym, iż prywatny operator dzierżawi budynki i wyposażenie placówki od podmiotu publicznego, a więc samorządu, i oferuje usługi medyczne finansowane poprzez środki publiczne, a więc NFZ. To jest rozwiązanie optymalne, kompromisowe i ugodowe. Zastosowaliśmy je w razie przejętego dopiero co szpitala w Sztumie, planujemy również wykorzystać w następnych placówkach, o które się staramy, np. w Ostrzeszowie - mówi Fedorowski.

Prócz panelu na temat współpracy publicznych i prywatnych podmiotów działających w ochrony zdrowia w ramach konferencji Medmarket 2010 przedstawione zostaną case study’s i odbędą się debaty w trzech obszarach: finansowania usług medycznych, optymalnych obszarów rozwoju rynku medycznego i nowoczesnych technologii.

Udział w konferencji potwierdziło już kilkadziesiąt osób, które mają decyzyjny wpływ na kształt rynku medycznego w Polsce.

Pośród nich będą między innymi członkowie zarządów i dyrektorzy: Szpitala Wolskiego w Warszawie, Zamojskiego Szpitala Niepublicznego, Enel-Med, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, Medicover, Lux Med., Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, PCZ Holding, Szpitali Polskich, Polsko-Amerykańskich Kliniki Serca, Centrum Medycznego Mavit, Scanmed, Ekipy Allenort , Szpitala MSWiA w Łodzi, Sport Medica, EMC Instytutu Medycznego , Centrum Medycyny Sportowej , Fresenius NephroCare Polska, SP ZOZ w Wołominie, 4med i 24 med., Swissmed Centrum Zdrowia, Med Polonia, Centrum Medycznego Carolina Medical i spółek wyposażających placówki medyczne.


Czym jest Budowa czy inwestycja w znaczenie w Leczenie B .