bydgoszcz szpitala biziela co to znaczy

Co to jest Bydgoszcz: 15 mln zł dla szpitala Biziela. Co znaczy: 15 mln zł dla szpitala Biziela.

Czy przydatne?

Bydgoszcz: 15 mln zł dla szpitala Biziela definicja

Co znaczy:

Decyzja samorządu odnośnie środków dla placowkiBydgoszcz: 15 mln zł dla szpitala Biziela

Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dra J.Biziela w Bydgoszczy otrzyma 15 mln złotych z Urzędu Marszałkowskiego na inwestycje i zakup wyposażenia. Plaćowka zamierza zmodernizować oddział intensywnej terapii noworodka i utworzyc pracownie hemodynamiki.
Planowane jest również doposażenie oddziału intensywnej terapii noworodka, Kliniki Położnictwa, Chorób ?eńskich i Ginekologii Onkologicznej. Zamiary inwestycyjne szpitala obejmują również zakup dwóch karetek - neonatologicznej ("N", do przewozu noworodków i niemowląt) i specjalistycznej ("S"), a również sprzętu do wysokospecjalistycznych świadczeń zdrowotnych, który pomoże wykonywać nowoczesne badania diagnostyczne i używany będzie w kształceniu studentów Collegium Medicum - to między innymi videogastroskop z głowicą ultrasonograficzną, mechanizm do manometrii przełyku wysokiej rozdzielczości (służy do badania ciśnienia na wysokości górnego i dolnego zwieracza przełyku), mechanizm do wielogodzinnego ambulatoryjnego badania pH i impedancji służący w diagnostyce schorzeń przełyku.


Placówka w 2012 roku dysponuje kontraktem z Narodowym Funuduszem Zdrowia w wysokosci 164,6 mln zł. Na lczenie szpitalne jest przeznacozne 123 mln zł. Szpital swiadczy usługi w dziedzinie między innymi szpitlanego oddziału ratunkowego - tworzy centrum urazowe, kardiologii i kardiologii inwazyjnej, położnictwa i ginekologii, neurologii i neurochirurgii, okulistyki, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, intensywnej terapii, otolaryngologii i laryngologii.


Czym jest Bydgoszcz: 15 mln zł dla znaczenie w Leczenie B .