bydgoszcz brak środków co to znaczy

Co to jest Bydgoszcz: brak środków na poprawę płynności. Co znaczy: środków na poprawę płynności.

Czy przydatne?

Bydgoszcz: brak środków na poprawę płynności definicja

Co znaczy:

Poszukiwanie źródeł finansowania szpitalaBydgoszcz: brak środków na poprawę płynności

Szpital Kliniczny im. Jurasza w Bydgoszczy unieważnił postępowanie na poszukiwanie środków na poprawę płynności finansowej szpitala. Placówka liczy na pomoc z Agencji Rozwoju Przemysłu. Szpital szukał przynajmniej 10 mln zł.


Na oferty oczekiwał od firm, które udzieliły jednorazowej pożyczki w wysokości 30 mln zł. Szpital Uniwersytecki nr1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy jest największym wysokospecjalistycznym ośrodkiem medycznym w regionie. Szpital posiada w swojej strukturze organizacyjnej 23 kliniki i 3 oddziały, o łącznej liczbie 940 łóżek, 6 zakładów diagnostycznych i 62 poradnie specjalistyczne, zapewniając swoim pacjentom wszechstronną opiekę medyczną. Rocznie przyjmowanych jest do szpitala ok. 35 tys. pacjentów i udzielanych jest ok. 200 tys. porad specjalistycznych. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2011 rok wynosi 221 mln zł, w tym na leczenie szpitalne przeznaczone jest około 195 mln zł. Umowy o największej wartości obejmują świadczenia z zakresu kardiologii – łącznie 42 mln zł, chirurgii ogólnej – 11 mln zł, onkologii klinicznej dziecięcej i immunologii dziecięcej – 10 mln zł i anestezjologii i intensywnej terapii – 10 mln zł. Świadczenia z zakresu kardiochirurgii mają wartość 16 mln zł, a neurochirurgii – 9,5 mln zł

Agencja Rozwoju Przemysłu udziela 6- miesięcznej pomocy na ratowanie i kilkuletniej na restrukturyzację placówek, której przeprowadzenie zagwarantuje odzyskanie trwałej rentowności. Wartość kapitału własnego Agencji wg stanu na 30 grudnia 2010 r. wynosi 3,9 mld zł. Firma jest zasilana zarówno procentem wpływów z prywatyzacji jak i prowadzi działalność biznesową przez udziały w spółkach prawa handlowego z różnych obszarów przemysłu.

Czym jest Bydgoszcz: brak środków na znaczenie w Leczenie B .